Charlotte Rampling

Charlotte Rampling

Celé jméno: Charlotte Rampling
Místo narození: Sturmer, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Assassin's Creed, Neopouštěj mě, Soumrak bohů

Datum narození: 5.2.1946 (78 let)

Charlotte Rampling je britská herečka, která se narodila na jižním pobřeží Anglie. Jejím otcem byl Godfrey Lionel Rampling, úspěšný sportovec a olympijský vítěz v běhu. Následně se Godfrey stal vysoko postaveným důstojníkem v armádě. A doma to bylo znát. Charlotte byla vychovávána přísně a diktatorsky. Rampling nejdříve začala pracovat v reklamní agentuře, poté se prosadila v modelingu.

Odtud se už dostala ke hraní. Její prvotina je film Fortel a jak ho získat, kde ztvárnila lyžařku. To byla ale pouze vedlejší role. Ta větší přišla až se snímkem Dívka Georgy z roku 1966, kde si Charlotte zahrála houslistku Meredith. Mezi její další výzmané role patří například účinkování ve filmu Soumrak bohů, kde poznala Dirka Bogarda, se kterým následně hrála i ve snímku Noční vrátný.

Charlotte díky své výchově a odměřenému obličeji hraje většinou chladné ženy. Charlotte se dále objevila například ve filmu Pod pískem či v Bazénu. Z novodobější tvorby je potřeba zmínit film Vévodkyně a Neopouštěj mě, kde si Rampling taktéž zahrála. V roce 2016 si zahrála předsedkyni představenstva společnosti Abstergo Industries ve filmu Assassin's Creed. Charlotte je také známá ze seriálu Dexter.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dune Gaius Helena Mohiam 2021 2021 1
Assassin's Creed Ellen Kaye 2016 2016 1
Dexter Evelyn Vogel 2013 2013 1

Filtr seriálů