Corbin Bernsen

Corbin Bernsen

Celé jméno: Corbin Dean Bernsen
Místo narození: Severní Hollywood, Kalifornie, USA
Známé projekty: L.A. Law, Dentista, První liga, ČmuchalovéPsych

Datum narození: 7.9.1954 (69 let)

Corbin Bernsen je americký herec a producent, který se objevil již ve spoustě filmech a seriálech. Narodil se roku 1954 v Kalifornii, a to jako nejstarší syn producenta Harryho Bernsena Jr. a herečky Jeanne Cooper. Vzdělával se na Beverly Hills High School, Theatre Arts a University of California.

Bernsen zahájil svou hereckou kariéru roku 1974. Zpočátku se věnoval především filmovým rolím, ale později se dostal i k těm seriálovým. Z filmů zmiňme jeho účast na snímcích Špatně zorganizovaná loupež, Velký švindl, Dentista, Maléry paní Margaret či Král skřítků. Znát ho také můžeme z filmových sérií První liga a Čmuchalové.

Jeho zřejmě nejznámější rolí je postava Arnieho Beckera, kterého si v letech 1986–1994 zahrál v seriálu L.A. Law a jeho následném filmovém pokračování. Dále se objevil například v seriálech A Whole New Ballgame, The Cape, JAG, General Hospital, Cuts a The Glades.

Také je znám díky seriálu Psych, ve kterém si v letech 2006–2014 zahrál Henryho Spencera. Opět se i v tomto případě objevil v následném filmovém pokračování. Poté si ještě zahrál v menších rolích seriálů The Young and the Restless, Hap and Leonard a The Punisher.

Kromě toho, že se Bernsen věnuje herectví, se od roku 1998 věnuje produkování filmů. Na svém kontě má už 17 snímků. Dále roku 2015 napsal svou první knihu. V letech 1983–1987 byla jeho manželkou Brenda Cooper. Od roku 1988 je jeho manželkou britská herečka Amanda Pays, se kterou má čtyři syny, a to Olivera, Anguse, Henryho a Finsleyho.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Anderson Schultz 2019 2019 1
Psych Henry Spencer 2006 2017 8

Filtr seriálů