Corey Stoll

Corey Stoll

Celé jméno: Corey Daniel Stoll
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: House of Cards, The Strain, Law & Order: LA

Datum narození: 14.3.1976 (42 let)

Narodil se jako Corey Daniel Stoll 14. března 1976 do židovské rodiny v New Yorku. Vystudoval pokrokovou Oberlin College a herectví na Tisch School of Arts v New Yorku. Od roku 2001 se objevuje ve filmech i v televizi. Poprvé na sebe upozornil ve filmu Woodyho Allena Půlnoc v Paříži, kde ztvárnil Ernesta Hemingwaye. Za tuto roli byl nominován na dvě nezávislé filmové ceny.


První velkou rolí v televizi byl detektiv Tomas „TJ“ Jaruslazski v seriálu Law & Order: Los Angeles. Objevil se i ve čtvrtém díle bourneovské série, kde ztvárnil jednoho z vyšetřovatelů NRAG. Uznání mu přinesla až role kongresmana Petera Russoa v House of Cards, za kterou byl nominován na Zlatý glóbus. V současnosti natáčí několik filmů a hraje hlavní roli ve sci-fi seriálu The Strain, který od července 2014 vysílá stanice FX.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.