Yellowjacket / MODOK

Yellowjacket / MODOK

Zakladatel Cross Technologies, který se snažil vyvinout zmenšovací techniku pro vojenské účely.

Sezóny 2
2015 - 2023

Informace

Celé jméno: Darren Agonistes Cross
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Představitel: Corey Stoll
Poprvé se objevil v:
Marvel Premiere #47 (duben 1979)

Filmy

O Yellowjacketovi

Darren Cross je milionářem a zakladatelem společnosti Cross Technological Enterprises. Postava byla v komiksech původně mrtvá, ale po úspěšném filmu ji tvůrci vrátili na scénu a dali ji stejně jako ve snímku identitu Yellowjacketa, která původně patřila Hanku Pymovi. Jeho bratrancem je padouch známý jako Crossfire, který taktéž hrdinům mnohokrát zatápěl.

Mezi jeho nepřátele patří Hank Pym, Ant-Man, Cassie Lang, Wasp a Erica Sondheimová.

Komiksy

Darren byl úspěšným podnikatelem, ale doktoři u něj diagnostikovali vzácnou srdeční poruchu. Z tohoto důvodu začal ve své společnosti vyvíjet technologie, které by mu zachránily život. I když látky zabíraly, jeho tělo začalo mutovat, což vedlo k dalším poruchám srdce. Darren podstoupil hned několik srdečních operací, ale pokaždé bylo srdce přetíženo a muselo být nahrazeno. Zoufalý Darren unesl doktorku Sondheimovou, která měla nahradit jeho srdce, stejně tak unesl „dárce“ ze slumů.

Stejnou doktorku sháněl také Scott Lang, který potřeboval její pomoc při záchraně své dceři. Během bitvy Darrenovi selhalo srdce, přičemž doktorka řekla Langovi, že mu při operaci dala jeho staré srdce. Jeho společnosti se poté chopil jeho syn, který otce nechal uchovat v kryogenním stavu. K záchraně otce mělo posloužit srdce Cassie, což se také stalo. Scott tak akorát získal potřebný čas, aby je zdržel, aby mohla doktorka dát dívce srdce nové. Cross následně přijal identitu Yellowjacketa a spolu s rodinou pokračoval ve zločinné činnosti.

Filmy, seriály a další média

S Darrenem jste se mohli setkat v minisérii Ant-Man nebo seriálu LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled. Jako hratelná postava se vyskytuje v Marvel: Contest of Champions, Marvel: Future Fight nebo LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Již od mládí byl Darren brán za vědeckého génia a bylo mu ctí, když mohl pracovat po boku Hanka Pyma. Časem se stal posedlý dokázáním existence Ant-Mana a Pymových částic, i když mu Hank říkal, že jde o nesmysly. Po mnoha letech byl Hank propuštěn z vlastní společnosti a Darren se ujal vedení. Se svými vědci nakonec vyvinul kopii Pymových částic i nový oblek, který nazval Yellowjacket. Z tohoto důvodu najal Pym Scotta Langa, aby mu pomohl Crosse zastavit.

Mezitím co Scott cvičil, Cross přišel na způsob, jak úspěšně zmenšit živý organismus a chystal proto uvedení na trh. Akce proto musela proběhnout rychle, tudíž Scott přivedl ještě své přátele a vydali se na krádež obleku. Cross však něco podobného čekal a oblek si sám nasadil. S Langem poté svedl řadu soubojů, které vyvrcholily v pokoji jeho dcery, kde jej Scott zmenšil na úroveň kvant.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Basim

MODOK byl nejlepší komiksový záporák jenže marvel ho zničil. Zajímá mě co marvel udělá až zjistí že avengers 5 se stane propadák.

22.3.2023 | 11:16:40
Kothy

Slabsi zaporak…

19.9.2018 | 17:25:47

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama