Craig Charles

Craig Charles

Celé jméno: Craig Joseph Charles
Místo narození: Liverpool, Lancashire, Anglie Známé projekty: Red Dwarf, Robot Wars, The Gadget Show

Datum narození: 11.7.1964 (59 let)

Craig Charles je britský herec, básník a moderátor. Narodil se 11. července 1964 v Liverpoolu. V mládí se pokoušel prosadit jako fotbalista, pak začal skládat a přednášet básně. Účinkoval také v několika pořadech pro děti.

Roku 1987 dostal roli Davea Listera, přihlouplého flákače, který se shodou náhod stal posledním žijícím člověkem ve vesmíru, v seriálu Red Dwarf (Červený trpaslík). S rolí Listera se v mnohém ztotožňoval, takže mu nedělalo nejmenší problém ho hrát.

Jeho herecká kariéra byla přerušena v roce 1993, když byl obviněn ze znásilnění. Pro nedostatek důkazů byl však propuštěn.

Dále pak moderoval například pořad Robot Wars. Roli moderátora převzal po Jeremym Clarksonovi a stal se ústřední tváří soutěže, kde spolu bojují dálkově ovládaní roboti.

Od roku 2004 hrál také v soap opeře Coronation Street, kde ztvárnil záletnického taxikáře Lloyda Mullaneyho. V nekonečném seriálu hrál až do roku 2015, kdy odešel, aby měl čas na natáčení jedenácté a dvanácté řady Červeného trpaslíka.

V současnosti stále hraje Listera v Červeném trpaslíkovi. Od roku 1988 se objevil ve všech 73 epizodách. Věnuje se také hudbě – pořádá turné jako DJ, a dokonce má vlastní hudební pořad Craig Charles‘ Funk & Soul Show na stanici BBC Radio 6. Od roku 2016 moderuje populární pořadThe Gadget Show.

Foto: Channel 5


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Red Dwarf Dave Lister 1988 13

Filtr seriálů