Red Dwarf (Červený trpaslík)
95/100 - 292×

Red Dwarf(Červený trpaslík)

Ve vzdálené budoucnosti přežije na vesmírné lodi Červený trpaslík jako jediná památka na lidskou civilizaci podivná skupina individuí – Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a další. Pro fanoušky slavného britského sci-fi sitcomu už není třeba víc dodávat. Oblíbený a hojně citovaný seriál se před pár lety na obrazovky vrátil po mnohaleté přestávce a nijak mu to neuškodilo.

VB | 1988 | Pauza
vysílání
12 sezón | BBC Two, Dave | 30 minut
žánr
Dobrodružný, Komedie, Sci-fi
hrají
Craig Charles (Dave Lister),

Dave Lister

Dave Lister

David Lister se chtěl odstěhovat na Fiji a založit si farmu. Bohužel se z něj kvůli nehodě stal poslední žíjící člověk ve vesmíru.

Sezóny 13
1988 -

Dave Lister je třetí technik na těžařské lodi Červený trpaslík. Ze všech 169 členů posádky je ten nejpodřadnější. Vůbec mu to ale nevadí, protože má svůj plán. Se svoji životní láskou Kristinou Kochanskou a kočkou Frankensteinem se chce vrátit na Zemi a na Fiji si založit farmu.

Za propašování kočky na palubu je však Lister zavřen na 18 měsíců do stáze, pole, kde neplyne čas. Během doby, kdy je ve stázi, dojde na lodi k úniku radiace, který zabije celou posádku. Lodní počítač Holly proto nemůže probudit Listera ze stáze dřív, než radiace klesne na bezpečnou úroveň. Dave se tak ze stáze probouzí až za 3 miliony let a zjišťuje, že je s největší pravděpodobností poslední žijící člověk ve vesmíru.
Jediný, kdo mu teď na těžařské lodi hluboko ve vesmíru dělá společnost, je hologram nenáviděného nadřízeného Arnolda Rimmera a stvoření, které se vyvinulo z jeho kočky Frankensteina – Kocour.

Lister je špinavý a nepořádný a s ničím si nedělá zbytečné starosti. Ke všemu přistupuje s optimismem, přestože je jediný člověk ve vesmíru a na svou domovskou planetu se asi nikdy nevrátí. Má velmi mírové a docela rozumné názory, přestože je asi ten poslední, od koho byste nějaký názor vůbec čekali.

Významné epizody:

Lister je zavřen do stáze a probouzí se až za 3 miliony let, kdy zjišťuje, že je poslední člověk ve vesmíru.

Lister se dozvídá o kočičí svaté knize, ze které zjistí, že jej kočky považují za svého boha zvaného Cloister Hlupák.

Lister se znovu shledává se svou životní láskou Kristinou Kochanskou.

Posádka přecestuje do paralelního vesmíru, kde Lister otěhotní s ženskou verzí sebe sama. Později porodí dvojčata Jima a Bexleyho.

Lister přecestuje do minulosti, kde sdělí svému minulému já plán, jak se stát milionářem. Z Listera se tedy stane boháč a nikdy neodcestuje na Červeném trpaslíku do vesmíru.

Kosmik narazí na dimenzionální trhlinu a posádka se spojí se svými já z jiného vesmíru. V tomto vesmíru to nebyl Lister, ale Kochanská, kdo strávil 3 miliony let ve stázi. Kochanská je tedy naživu a Lister byl stvořen jako hologram. Kristine ale chce mít děti, a proto potřebuje živého Listera. David ale zjistí, že dítě, které s ním čeká je on sám, takže se musí vrátit do minulosti, kde zanechá sám sebe v krabici pod kulečníkovým stolem.

Posádka prozkoumává vrak lodi SS Silverberg, kde najdou Kassandru, počítač, který umí předpovídat budoucnost. Lister se proti své vůli dozvídá, jak zemře: Udusí se ve 180 letech při pokusu sundat podprsenku zuby.

Lister prožívá krizi ve vztahu se svým otcem, kterým je ale on sám. Jeho „otec“ mu společně s novým lodním počítačem Pree nedopatřením pěkně zavaří.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
The36006
13.6.2020 | 4:41:18
hoogless

Už od mých 8 let, kdy jsem trpaslíka na ČT2 poprvé objevil, to byla nejsympatičtější postava. Stejně jako zbylí „HOŠI Z TRPASLÍKA“.. :D

2.5.2017 | 22:07:32
Beruska-ml

Dave je moje nejoblíbenější postava ze seriálu a dnes jsem měla i tu čest ho u nás v restauraci (v Manchesteru) obsluhovat a následně se s ním i vyfotit :) https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/…506279_n.jpg?…

19.12.2016 | 20:06:43
Einstein Bob

Nejdůležitější postava seriálu, která prošla za celou dobu jeho trvání velkým vývojem. Od nechutného mladého flákače po stále nechutného staršího muže, který si ale vytvořil jisté životní hodnoty a postoje. To je poslední žijící člověk ve vesmíru David Lister.

redaktor
3.10.2016 | 22:09:39
ČervZakrslík

Je vůbec možné tuhle postavu nemilovat? Stejně jako zbytek základní čtyřky?

3.10.2016 | 15:02:09

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S13E00: The Promised Land

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Einstein Bob a @petulinkax
Časování na jiné verze: @petulinkax

Po zhlédnutí epizodu nezapomeňte ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama