Red Dwarf (Červený trpaslík)
95/100 - 297×

Red Dwarf(Červený trpaslík)

Ve vzdálené budoucnosti přežije na vesmírné lodi Červený trpaslík jako jediná památka na lidskou civilizaci podivná skupina individuí – Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a další. Pro fanoušky slavného britského sci-fi sitcomu už není třeba víc dodávat. Oblíbený a hojně citovaný seriál se před pár lety na obrazovky vrátil po mnohaleté přestávce a nijak mu to neuškodilo.

VB | 1988 | Pauza
vysílání
12 sezón | BBC Two, Dave | 30 minut
žánr
Dobrodružný, Komedie, Sci-fi
hrají
Craig Charles (Dave Lister),

Arnold Rimmer

Arnold Rimmer

Arnold Jidáš Rimmer byl hned po Listerovi druhým nejnižším členem posádky Červeného trpaslíka, dokud se však nestala nehoda, za jejíž příčinou stál právě on.

Sezóny 13
1988 -

Arnold Rimmer byl druhý technik na Červeném trpaslíku. Společně se svým jediným podřízeným, Davem Listerem, měl na starosti opravy automatů na polévku. S Listerem se však nemohli ani vystát a stále si to dávali navzájem najevo.

Za propašování kočky Frankensteina na loď byl Lister zavřen do stáze, pole, kde neplyne čas. Rimmer mezitím dostal za úkol utěsnit tepelný štít. V důsledku jeho neschopnosti však došlo k úniku radiace, který zabil celou posádku včetně jeho samotného.

Za 3 miliony let lodní počítač Holly probudí Listera ze stáze a Rimmera stvoří jako hologram, který se má starat o to, aby se Lister nezbláznil. Jako hologram má Rimmer stejnou osobnost, ale nemůže se ničeho dotýkat.

Rimmer se vyžívá v předpisech, ale ještě více se vyžívá v napomínání a rozkazování Listerovi i Hollymu. Často se dostává do střetů se všemi členy posádky, ale hlavně s Kocourem, stvořením, které se za 3 miliony let vyvinulo z Listerovy kočky. Arnold se rád nad všechny vyvyšuje, přestože sám sebou pohrdá.

Celý život se marně snaží uspět v astronavigačních zkouškách a stát se důstojníkem jako jeho bratři, kteří mu byli celé dětství dáváni za vzor a šikanovali ho. Povýšením by si také Rimmer konečně vydobil úctu u svého otce.

Rimmer měl po celý svůj život problém s navazováním kontaktů se ženami, což se po jeho smrti vůbec nezměnilo. Za celý svůj život se miloval pouze jednou, a to s Ivonne McGruderovou, lodní přebornicí v boxu. I jeho žalostný sexuální život výrazně přispívá k jeho nízkému sebevědomí.

Významné epizody:

Rimmer umírá a stává se hologramem, jehož úkolem je starat se o Listerovo duševní zdraví.

Rimmer stvoří svoji identickou kopii a rozhodne se sám se sebou bydlet. Zároveň se dozvídáme, jak přesně Rimmer zemřel, a proč byla jeho poslední slova „Polévka gazpacho!“.

Rimmer se setkává se svým druhým já z paralelního vesmíru, Eso Rimmerem. Eso je neohrožený vesmírný hrdina a pravý opak protivného Rimmera. Ve své dimenzi byl velmi populárním kapitánem Vesmírného sboru a dostal za úkol otestovat raketu schopnou cestovat dimenzemi. Rimmer ho nenávidí, avšak netuší, že Eso měl ještě těžší život než on sám, ale na rozdíl od něj se postavil na vlastní nohy a začal na sobě pracovat.

Na hololodi Osvícení se Rimmer potkává s jedinou ženou, která ho kdy opravdu milovala, Nirvanah Craneovou. Nirvanah pro něj obětuje svůj život. Aby ji Arnold zachránil, musí se vzdát své slibné kariéry.

Posádka narazí na vesmírnou stanici, kde žije bytost zvaná Legie. Ta přemění Rimmerovu světelnou jednotku z měkkého světla na tvrdé, takže se teď může dotýkat věcí a navíc je téměř nezničitelný.

Kosmika navštíví Esův hologram, který pověří Rimmera nelehkým úkolem – stát se novým Eso Rimmerem. Pravý Eso totiž zemřel a stejně dopadly i všechny hologramy, které ho nahradily. Rimmer nabídku přijme a odlétá do vesmíru vstříc nebezpečným dobrodružstvím.

Původní Rimmer je vzkříšen nanoboty společně z celou posádkou. Není tedy hologram, ale člověk.

Na vesmírné lodi Trojan se Rimmer setkává se svým bratrem Howardem, kapitánem vesmírného sboru, který ho celé dětství šikanoval. Aby před ním nevypadal jako pitomec, předstírá že je kapitánem na Trojanu. Později však zjišťuje, že Howard není nic víc než opravář automatů.

Tváří tvář jisté smrti si Rimmer přehraje vzkaz od svého otce a zjistí, že jeho pravým otcem je Denis Mrva, který byl u Rimmerů zahradníkem.

Rimmer zachrání život bio-tištěnému kapitánovi Vesmírných sborů, za což je povýšen na důstojníka. Založí důstojnický klub a pomocí bio-tiskárny vytiskne několik verzí sebe sama. Vlivem tiskové chyby ale stvoří monstrum, které jej chce zahubit. Aby si zachránil život, nezbývá mu, než rezignovat a stát se znovu druhým technikem.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucie.8

Nozdry jak Vítězný oblouk…

webmaster
24.5.2021 | 23:17:07
Einstein Bob

Ano, to je náš starý dobrý podrazák. Tato karikatura muže je přímo souborem špatných vlastností, ale v Trpaslíkovi je nepostradatelný, což se ukázalo v 7. sérii, když se Chris Barrie rozhodl seriál opustit.

redaktor
3.10.2016 | 20:28:31
ČervZakrslík

Existuje vůbec ikoničtější postava?

3.10.2016 | 15:02:54
elpapirus

Arnold Rimmer, technik druhé třídy. Kapitánovy záznamy: Důstojníci mají takové rčení: „Má-li nějaká práce smysl, má smysl udělat ji dobře. Nemá-li smysl, dejte ji Rimmerovi.“ Touží po povýšení, ale neustále propadá u důstojnických zkoušek.

12.9.2016 | 12:55:25
panprezident789

Kontraadmirál-general-poručík Rimmer.

4.9.2016 | 21:52:13

Stav překladu

Epizoda S13E00: The Promised Land

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Einstein Bob a @petulinkax
Časování na jiné verze: @petulinkax

Po zhlédnutí epizodu nezapomeňte ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama