Red Dwarf (Červený trpaslík)
94/100 - 299×

Red Dwarf(Červený trpaslík)

Ve vzdálené budoucnosti přežije na vesmírné lodi Červený trpaslík jako jediná památka na lidskou civilizaci podivná skupina individuí – Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a další. Pro fanoušky slavného britského sci-fi sitcomu už není třeba víc dodávat. Oblíbený a hojně citovaný seriál se před pár lety na obrazovky vrátil po mnohaleté přestávce a nijak mu to neuškodilo.

VB | 1988 | Pauza
vysílání
12 sezón | BBC Two, Dave | 30 minut
žánr
Dobrodružný, Komedie, Sci-fi
hrají
Craig Charles (Dave Lister),

Kocour

Kocour

Kocour je tvor, který se vyvinul z Listerovy kočky Frankensteina načerno propašované na palubu Červeného trpaslíka.

Sezóny 13
1988 -

Za 3 miliony let se z Listerovy kočky vyvinula celá rasa felis sapiens, jejíž příslušníci považovali Listera za svého boha.

A Kloister děl: „Hle, zavedu vás na Fušál a tam otevřeme chrám jídla, v němž budou párky, chutné koblížky a hojnost všemožných laskomin. Ba i malé sáčky s hořčicí. A obsluha nechť nosí čapky na znamení vznešenosti, ano, ačkoli budou z barevného kartonu a na vrcholku je bude zdobit roztomilý šíp.

(Úryvek z kočičí svaté knihy)

Většina „kočičích lidí“ ovšem zahynula při svatých válkách, ve kterých se válčílo o barvu čepic v bistru. Ti, kteří přežili, sestavili lodě a odletěli z Červeného trpaslíka hledat Fušál, kterým bylo ve skutečnosti Fidži, kam se Lister chtěl přestěhovat.

Na Červeném trpaslíkovi nechali pouze nemocné, a tak byl chromou a hlupákem zplozen Kocour.

Kocour je velmi sobecký a povýšený. Zajímá se o módu a vždy je dobře oblečen. V oblékání taky rád poučuje ostatní. Bohužel je to asi jediná věc, které rozumí, jinak je totiž velmi hloupý, přestože se snaží vypadat, že všechno ví a zná. Sám sebe považuje, za nejkrásnějšího na lodi a chvástá se, že každá žena se do něj musí na první pohled zamilovat. Přes tyto sebevědomé řeči se nikdy s žádnou ženou pořádně nepoznal. Z posádky nejlépe vychází s Listerem, který je sice jeho bůh, ale jsou také docela dobří přátelé. Naopak nemůže vystát Rimmera, pro kterého dokonce vymyslel řadu nelichotivých přezdívek.

Významné epizody:

Lister s Rimmerem se na palubě Červeného trpaslíka setkají s Kocourem.

Kocour předává Listerovi kočičí svatou knihu, ze které se Dave dozvídá o kočičím náboženství. V závěru epizody se Lister setkává s umírajícím kočičím knězem.

Posádka vysvobodí z kosmické lodi vězně – samičku felis sapiens, do které se Kocour okamžitě zamiluje a na Červeném trpaslíku si spolu domluví rande. Kryton mezitím zjistí, že se nejedná o kočičí ženu, ale o samici polymorfa, která na sebe záměrně vzala tuto podobu, aby do sexuálně nezkušeného Kocoura mohla naklást vajíčka. Bohužel na to přijde příliš pozdě a Kocour má v sobě už 8 polymorfích vajec a nezbývá mu, než je přivést na svět a pak se jich zbavit. Polymorfátka ale po porodu unesou Kocoura a odsáváním emocí ohrožují jeho život. Zbytek posádky musí svést boj s polymorfy, aby Kocoura zachránili. Není to vůbec jednoduché, protože polymorfové na sebe vzali jejich vlastní podobu, takže je nemožné rozeznat, kdo je přítel a kdo genetický mutant. Kocour ale díky svému mateřskému instinktu dokáže poznat své děti, a tak je zabije a zachrání přátelům život.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Plejtvák

Kocourova kočkovitost je prostě dokonalá

28.1.2021 | 23:54:45
Einstein Bob

Sobecká a egocentrická postava, které, přestože by si to jistě rozhodně nepřála, se v Červeném trpaslíkovi nedostávalo tolik pozornosti, tak to je náš Kocour. Jeho vtipy miluju a jeho narážky na Rimmerovo chování, Listerovu nechutnost nebo Krytonův vzhled a samozřejmě jeho výroky o oblečení. Je dobře, že těmto gagům byla věnována celá epizoda S11E02 Samsara a už se těším na epizodu o Kocourovi Can of Worms.

redaktor
3.10.2016 | 22:04:42
kaailik

Jsme pasé jako silon!

webmaster
13.9.2016 | 21:41:02

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama