Dar Salim

Dar Salim

Celé jméno: Dar Salim
Místo narození: Bagdád, Irák
Známé projekty: Borgen, Game of ThronesDicte

Datum narození: 18.8.1977 (46 let)

Dar Salim je irácký herec, který se narodil roku 1977. Když mu bylo šest let, tak se odstěhoval do Dánska. Zde se vyučil a stal se z něj průvodce. Roku 2002 se začal zajímat o pilotování, a proto se dal na výcvik pilotů.

Dar Salim nakonec skončil u herecké kariéry, které se od roku 2006 naplno věnuje. Nejprve se objevoval v různých dánských filmech a seriálech, mezi kterými stojí za zmínku seriál Borgen, kde si v letech 2010 – 2011 zahrál Amira Dwiana. Dále byl roku 2011 obsazen do seriálu Game of Thrones jako Qotho.

Od roku 2013 se pravidelně objevuje v seriálu Dicte, kde hraje Boa Skytteho. Roku 2016 byl obsazen do seriálu Springfloden, kde hraje Abbase. Roku 2014 se ještě objevil ve filmu EXODUS: Bohové a králové.

Aktuálně žije v Kodani se svou přítelkyní Matou Louise Foldager. Spolu mají syna Zidana Storma Salima.

Foto: 20th Century Fox


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Qotho 2011 2011 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů