Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Qotho

Qotho

Silný dothracký válečník khala Droga.

Sezóny 1
2011 - 2011

Qotho je jedním z nejzkušenějších válečníků khala Droga. Pro samotného khala je vůbec velmi podstatným členem, Qotho totiž neustále sedí po jeho boku a dohlíží na něj.

Qotho má v oblibě svůj dothracký zakřivený meč arakh, který s sebou nosí všude. Nenosí jej však jen na ozdobu, ale když je potřeba, tak ho ihned tasí do boje. A právě boj je jeho nejsilnější stránkou. S arakhem se dokáže ohánět jako velmi zkušený válečník, který má za sebou několik bitev.

Qotho je sice svému khalovi věrný, není mu však věrný až za hrob. Kdyby nebyl Drogo silnější, tak by ho Qotho neuznával a brzy by se jej pokusil sesadit. Ostatně takto to funguje u každého dotrackého klanu, kde se neřeší žádné dědické právo, ale hledí se hlavně na sílu a moc.

první série (Hra o trůny)

Qotho doprovází khala do Pentosu, kde si všichni prohlížejí Daenerys Targaryen. Tu si Drogo rozhodne vzít, proto se koná svatba a následně hostina.

Viserys Targaryen začne své sestře Daenerys vyhrožovat, proto se jej Drogo rozhodne zbavit. Dothrakové jej chytnou, Qotho mu zlomí ruku a Drogo mu vylije na hlavu roztavené zlato, které Viseryse zabije.

Když se Drogo rozhodne dobýt Západozemí, tak Dothrakové shánějí otroky, kteří oddřou veškerou práci. Daenerys se nelíbí, jak se Dothrakové chovají k otrockým ženám, proto svého manžela požádá, aby je nechali. Po menším boji, kde Drogo zabije jednoho ze svých Dothraků, je Drogo zraněn. Místní čarodějnice Mirri Maz Duur mu chce ošetřit ránu, ale Qotho jí pohrdá, protože čarodějnicím nevěří.

Drogo podléhá svému zranění, proto Mirri provádí krvavou magii, aby ho zachránila. To se Qothovi a ostatním Dothrakům nelíbí. V cestě jim stojí Jorah Mormont, se kterým se Qotho pustí do boje. Už to vypadá, že Jorah zemře, ale karty se obrátí v jeho prospěch a Qotha zabíjí.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Nič moc.

webmaster
29.12.2021 | 19:09:11
QueenintheNorth

Už z principu mu dám 2*

16.3.2018 | 16:40:41
Trepy

Měl zabít tu cigánskou štětku, ale co už.

3.7.2016 | 1:42:24
BixB

Měl jsem ho rád… ale holt brnění je brnění… :D

24.5.2016 | 9:40:41

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama