David Spade

David Spade

Celé jméno: David Wayne Spade
Místo narození: Birmingham, Michigan, USA
Známé projekty: Rules of Engagement, Saturday Night Live

Datum narození: 22.7.1964 (59 let)

David Spade se narodil v Birminghamu, Michiganu, byl však vychován ve Scottsdale, Arizoně. Svou kariéru začal jako bavič „na stojáka“, ze studentských klubů se postupně propracoval i na divadelní prkna a se svým humorem objel celý stát.

V televizi se poprvé objevil v show Saturday Night Live a roku 1990 byl časopisem Rolling Stone vyhlášen Sexy bavičem roku. Do roku 1995 v této show již zůstal, poté přestoupil do dalšího zábavného pořadu – The Showbiz Show, který společně s Hughem Finkem vytvořil, napsal a sám režíroval.

Jeho další televizní kariéra pokračovala v 8 Simple Rules… for Dating My Teenage Daughter, následovalo Beavis and Butt-Head a The Larry Sanders Show. V roce 1999 byl dokonce nominován na cenu Emmy, Zlatý Glób a American Comedy Award za svou roli v sitcomu Just Shoot Me.

Jeho filmová kariéra zatím čítá tři role. Objevil se v (J)elitech ze střídačky (Benchwarmers), komediálně dramatické Bolestné realitě (Reality Bites) a praštěných Šišounech (Coneheads). Jeho hlas jste také mohli slyšet v disneyovce Není král jako král (The Emperor's New Groove) a v Rychlém Stripesovi (Racing Stripes).

Když ho zrovna nevidíte nikde na jevišti, je vysoce pravděpodobné, že ho zastihnete někde na tenisovém kurtu či ve skateparku. Anebo ve zverimexu, kde si doplňuje svou sbírku všemožných hlodavců.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rules of Engagement Russell Dunbar 2007 2013 7

Filtr seriálů