Dikran Tulaine

Dikran Tulaine

Celé jméno: John Dikran Utidjian
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Flynn Carsen 3: Jidášův kalich, The Blacklist

Datum narození: 23.6.1956 (67 let)

Dikran Tulaine je anglický herec, který se narodil roku 1956 v Londýně. Jeho matka je původem z Anglie, zatímco jeho otec pochází z Arménie. Jako malý se často stěhoval, protože jeho otec, který se živil jako doktor, musel kvůli práci hodně cestovat. Jednu dobu proto bydlel na Středním východě, v Karibiku a USA.

Jeho rodina se nakonec usadila v Pittsburghu, odkud následně Tulaine odjel pryč už sám. Přestěhoval se konkrétně zpátky do svého rodného města, kde se hnal za svými zájmy. Nejdříve se věnoval hudbě, ale později začal působit v britských divadlech jako herec.

Dodnes jde především o divadelního herce, ale sem tam si zahraje i v nějakém tom filmu či seriálu. Těm se například věnoval v osmdesátých letech, ale pak si dal pauzu a do televize se vrátil až po přelomu století.

První větší televizní role se dočkal roku 2008, kdy si zahrál Sergeie Kubicheka ve filmu Flynn Carsen 3: Jidášův kalich. Poté zamířil do seriálu High Rise, kde se objevil jako Addison Webb. V letech 2013–2021 se příležitostně objevoval v seriálu The Blacklist, kde ztvárnil Maxe. V letech 2021–2022 jsme ho pak mohli vidět v seriálu The Walking Dead, kde si zahrál pobožného Manceu.

Foto: TNT


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Mancea 2021 2022 1

Filtr seriálů