Don Cheadle

Don Cheadle

Celé jméno: Donald Frank Cheadle Jr.
Místo narození: Missouri, USA
Známé projekty: Iron Man 2, Picket Fences, The Golden Palace

Datum narození: 29.11.1964 (59 let)

Don CheadleDonald Frank „Don“ Cheadle se narodil 29. listopadu 1964 v Kansas City ve státě Missouri v USA. Se svými rodiči učitelkou Bettye Cheadle (za svobodna North) a psychologem Donaldem Frankem Chaedlem st. se často stěhovali. Má dva sourozence sestru Dawn a bratra Colina. Střední školu, East High School, vystudoval v Denveru, poté zamířil do Californie na California Institute od the Arts. Od r. 1997 je ženatý s Bridgid Coulter.

Don se angažuje s proti genocidě v Darfuru a spolunapsal o tom knihu. Často je oceňován za přínos charitě. R. 2010 byl jmenován velvyslancem Dobré vůle. Také je uznávaným hráčem pokeru.

Jeho herecká kariéra odstartovala v roce 1984 krátkome­trážním snímkem 3 Days, Ovšem prorazit do světa hollywoodských trháku se mu povedlo až v roce 2000 filmem Traffic – nadvláda gangů, od té doby jsme ho mohli vidět v mnoha různých filmový rolích např. trilogie Dannyho parťáci, Hotel Rwanda, Crash nebo Iron Man 2.

I když se v současné době objevuje Don spíše na filmovém plátně, na začátku své kariéry účinkoval v mnoha seriálech. Nejznámější z nich je Pohotovost.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Secret Invasion War Machine 2023 2023 1
What If...? War Machine 2021 1
Avengers War Machine 2008 2019 8
House of Lies Marty Kaan

Filtr seriálů