War Machine

War Machine

Věrný přítel Tonyho Starka, který v bitevní zbroji chrání životy nevinných.

Sezóny 8
2008 - 2019

Informace

Skutečné jméno: James Rupert Rhodes
Výška: 1,85 m
Váha: 109 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: David Michelinie, John Byrne, Bob Layton
Představitel:
Poprvé se objevil v:
Iron Man #118 (leden, 1979)

Filmy

O Rhodesovi

Rhodey je plukovník americké armády, který se stal blízkým přítelem Tonyho Starka a nositelem jeho brnění nazvaného War Machine. Jistou dobu se sám vydával za Iron Mana a později nosil taktéž zbroj Iron Patriota. Rhodes je zkušeným inženýrem, pilotem a bojovníkem. Vždycky svému příteli důvěřoval a pomáhal mu s jeho problémy. Byl členem S.H.I.E.L.D.u, Avengers nebo Secret Defenders a byl ve vedení Iron Legion nebo vlastních dronů, kteří mu poskytovali podporu v mnoha bitvách.

Mezi jeho nepřátele patří Roxxon, Justin Hammer nebo Beyonder, v jehož Tajných válkách musel bojovat proti týmu superpadouchů.

Komiksy

Narodil se ve Filadelfii a později se přidal k americké armádě. S Tonym se setkal během jedné mise, kdy byl sestřelen nepřátelskými raketami. Tony právě sestrojil své první brnění a dvojice musela spolupracovat, aby ve Vietnamu obstáli. Společně odletěli do Ameriky, kde mu Tony nabídl práci osobního pilota. Rhodes nejprve odmítl, ale po několika dalších zaměstnáních práci přijal. Tonyho v jeho bitvách podporoval a čas od času mu taktéž pomohl.

Když se z Tonyho stal alkoholik, převzal na sebe Rhodey identitu Iron Mana. Tou dobou ještě nikdo neznal hrdinovu pravou identitu a všichni počítali s tím, že jde o Starkova bodyguarda. Naneštěstí však netušil, že někteří členové Avengers jeho identitu znají, musel vyrukovat s pravdou, proč je Iron Manem právě on. Během užívání této identity byl taktéž zavlečen na Battleworld, kde se uskutečnily Beyonderovy Tajné války. Po dlouhý čas bojovali hrdinové proti zločincům na tomto nehostinném světě, dokud Dr. Doom nezískal moc Beyondera a všichni nemohli domů.

Užívání Starkových zbrojí však mělo časem na Rhodeyho vedlejší účinky. Bolesti hlavy, kterými trpěl, ho pomalu přiváděly k šílenství, až ohrozil i nevinné občany. O pár let později byl Tony prohlášen za mrtvého a Rhodes byl jmenován novou hlavou Stark Enterprises. V této době bylo vytvořeno brnění War Machine a poté co bylo zjištěno, že Tony přežil, Rhodes rezignoval z postu šéfa a každý již užíval své vlastní identity hrdiny.

Jako War Machine vystupoval Rhodes během Občanské válkySkrullské invaze. Později vystupoval krátkou chvíli jako Iron Patriot a během druhé Občanské války zemřel. Rhodes byl zabit rukou Thanose, který pátral po kosmické kostce.

Filmy, seriály a další média

V devadesátých letech se objevil v animovaném seriálu Iron Man a později měl cameo v seriálu X-Men. Roli měl taktéž v seriálech Spider-Man a Incredible Hulk a většího prostoru se dočkal v seriálu Iron Man: Armored Adventures. Dále se objevil v seriálech The Super Hero Squad Show, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, Avengers Assemble nebo Marvel Disk Wars. Ani v animovaných filmech na něj tvůrci nezapomněli a Rhodey se objevil v The Invincible Iron Man, Iron Man: Rise of Technovore a Avengers Confidental: Black Widow & Punisher.

Za Rhodeyho jste si pak mohli zahrát v sérii Marvel vs. Capcom, Marvel: Ultimate Alliance, Marvel Super Hero Squad nebo hře na motiv filmu Iron Man 2. Chopit jste se jej mohli taktéž v LEGO hrách od TT Games, Marvel Heroes nebo dnes již zrušeném Marvel: Avengers Alliance.

Marvel Cinematic Universe

Ve filmovém světě Marvelu je nám Rhodey poprvé představen v prvním díle Iron Mana, kdy jakožto plukovník předával cenu v Las Vegas. Tony se předávání nezúčastnil a tak jeho cenu převzal Obadiah Stane a trofej mu byla nakonec předána v kasinu. Dvojice pak společně odletěla do Afghánistánu, kde Tony americké armádě předváděl nové rakety Jericho. Stark byl však později zajat teroristy a po jeho útěku se znovu shledali, když jej Rhodes zachránil z pouště. Poté co se dozvěděl o Iron Manovi, pomáhal ho Tonymu krýt. Dlouho to však nevydrželo a Tony se odhalil na veřejnosti.

Ohledně zbroje byl pak vyslýchán u amerického soudu a Rhodes byl předvolán jakožto odborník, aby Iron Mana posoudil. Jelikož se později nemohl Tony smířit s tím, že umírá, začal bláznit a na jednom z večírků si od Rhodeyho nechal ukrást brnění. Zbroj odvezl Rhodes k armádě, kde mu ji vylepšil Justin Hammer. Zbroj byla později hacknuta Ivanem Vankem, ale kód byl naštěstí prolomen a Rhodes se mohl po boku Tonyho postavin Vankovi a jeho dronům.

V nové zbroji nazvané Iron Patriot měl za úkol pátrat po Mandarinovi, jenž ohrožoval nevinné civilisty. Zbroje se však chopil AIM, který za Mandarinovými útoky stál, a pomocí brnění unesli prezidenta. Tony s Rhodeym se jej bez zbrojí vydali zachránit a když byla situace nejhorší, zavolal Tony na pomoc posily v podobě asi čtyřiceti nových kusů.

Když Stark stvořil Ultrona a on se postavil proti němu, Rhodey se snažil pomoci. Účastnil se bitvy o Sokovii a stal se členem Avengers. V týmu bohužel nevydržel dlouho. Po Sokovii byli Avengers nuceni podepsat smlouvu, která z nich udělala vojáky ve službách Spojených národů. Několik členů Avengers však zběhlo a při pokusu o jejich lapení byl Rhodey zasažen Visionovým paprskem a skončil ochrnutý. Nyní se Tony snaží svému příteli pomoci s jeho uzdravením a doufá, že bude opět schopen nosit své brnění.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Myslím, že byl trochu ve stínu Tonyho, moc dobrá postava :D

12.5.2021 | 12:16:39
sábahi

Škoda, že ho tento herec nehrál už v prvním Iron manovi :)

2.3.2021 | 21:21:43

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama