Dougray Scott

Dougray Scott

Celé jméno: Stephen Dougray Scott
Místo narození: Glenrothes, Fife, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Hitman, Pekelná jízda, Hemlock Grove

Datum narození: 26.11.1965 (57 let)

Dougray Scott je skotský herec, který se narodil Alanovi a Elmě Scottovým. Jeho otec byl hercem a jeho matka zdravotní sestrou. Chodil na Auchmuty High School a Royal Welsh College of Music & Drama.

Herectví se věnuje od roku 1990 a zatím se objevil ve velkém množství seriálů a filmů. Co se týče seriálů, tak jsme ho mohli vidět v projektech jako Stay Lucky, Soldier Soldier, Heist, Desperate Housewives či Fear the Walking Dead. Jeho největší seriálovou rolí je postava Normana Godfreyho ze seriálu Hemlock Grove, kde hrál v letech 2013 – 2014.

Scott je však především znám díky své filmové tvorbě. Ve větších rolích se objevil ve filmech Twin Town, Věčný příběh, Zabijte krále, Láska a jiné průšvihy, Dokonalá rasa, Hitman, Doktor Jekyll a pan Hyde, Lživý svědek, Den trifidů, Můj týden s Marilyn, Pekelná jízda a The Vatican Tapes.

V letech 2000 – 2005 byl ženatý se Sarah Trevis, se kterou má dvojčata Edena a Gabriela Trevise. Od roku 2007 je ženatý s Claire Forlani.

Foto CC BY-SA 2.0 Ian Smith, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Batwoman Jacob Kane 2019 2021 2
Fear the Walking Dead Thomas Abigail 2016 2016 1
Hemlock Grove Norman Godfrey 2013 2014 2
Mission: Impossible Sean Ambrose 2000 2000 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů