Batwoman
63/100 - 76×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Jacob Kane

Jacob Kane

Otec Kate a šéf bezpečnostní agentury Vran.

Sezóny 2
2019 - 2021

Informace

Celé jméno: Jacob Kane
Výška: 1,85 m
Váha: 84 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Greg Rucka a J.H. Williams III
Představitel: Dougray Scott
Poprvé se objevil: Detective Comics #854 (srpen 2009)

O Kaneovi

Jacob je pragmatický stárnoucí velitel bezpečnostních jednotek Gothamu, který v komiksech několikrát změnil stranu, nikdy však nepřestal milovat svou dceru Kate, byť se stala něčím, co nenávidí.

Komiksy

Jacob vystudoval prestižní West Point ve Virginii a ve svém prvním komiksu byl zobrazen jako fanatický armádní plukovník, který svou prací doslova žil. Spolu s rodinou se často stěhoval a během pobytu v Bruselu, kde plnil misi pro NATO, mu nájemní zabijáci zabili ženu a dcerku Beth. Jacob sám vychoval dceru Kate a později ji pomáhal stát se Batwoman.

Kane se změnil s rebootem New 52, kdy postupně začal nenávidět maskované hrdiny, stále byl však své dceři oporou. Zajímavým zvratem pak byl i nedávný DC Rebirth, kde coby vůdce organizace zvané Kolonie zakládal týmy Batmanů a využíval technologii Wayne Enterprises. Následně byl zajat a vzat do vazby ve Zvonici, díky pomoci Lady Shivy a Ligy Stínů však prchl. Na konci příběhu je však Jacob na správné straně barikády a pomáhá Bat Family bojovat proti všemožným hrozbám.

Kane v čele jednotek Kolonie. Foto: DC Comics

Filmy

Jacob se objevil v animáku Batman: Bad Blood, kde mu hlas propůjčil Geoff Pierson.

Kane sehrál ve filmu důležitou roli. Foto: Warner Bros. Animation

Batwoman

V seriálu Batwoman si Jacoba zahrál Dougray Scott. Jacob zde o ženu přišel kvůli Jokerovu útoku a Batmanovu (ne)zásahu. Od té doby nesnáší maskované hrdiny, o to víc je překvapen, když se mu ve městě, kde vede bezpečnostní službu Vran, začne jeden znovu řádit.

Plukovník Kane hodlá Gotham oprostit od zločinu. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama