Batwoman
63/100 - 76×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Myšák

Myšák

Člen Wonderland gangu a Alenčin partner v boji s Gothamem.

Sezóny 1
2019 - 2020

Informace

Celé jméno: Jonathan „Johnny“ Cartwright
Výška: 1,7 m
Váha: 75 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: -
Představitel: Sam Littlefield
Poprvé se objevil: v seriálu Batwoman (2019)

O Myšákovi

Myšák je vyvrženec společnosti, který se kvůli ohavným popáleninám na obličeji vyhýbal kontaktu s lidmi. V mládí se naučil napodobovat hlas kohokoliv, kdo se mu postavil do cesty. Vyrůstal společně s Beth, která byla vězněna rodinou Cartwrightových, až si k ní vytvořil bratrské pouto.

Komiksy

Myšák v komiksech přímo nevystupuje, zato se tvůrci inspirovali u postavy Jane Doe (Jane Cartwright), která se poprvé objevila v sérii Arkham Asylum: Living Hell z roku 2003. Jane je jednou ze smutných postaviček zoufalých z vlastní existence, a proto se tajně vkrádá do životů cizích lidí, kterakým závidí, jaké šťastné chvíle každodenně prožívají. Své vyhlídnuté oběti zabíjí, vklouzává do jejich kůže a napodobuje jejich hlas. Její hon za štěstím byl zanedlouho přerušen a Jane byla uvězněna do Arkhamu, kde její řádění nebylo zastaveno, naopak se ještě více utrhla z řetězů. Jane se rovněž poprvé objevila na televizních obrazovkách v seriálu Gotham, kde ji ztvárnila herečka Sarah Pidgeon.

Jane byste v noci nechtěli potkat. Foto: DC Comics

Batwoman

Jonathan už od školy neměl žádné kamarády, protože se mu ostatní spolužáci posmívali kvůli popáleninám, které měl na obličeji. Samotný si připadal jako monstrum, a to ho donutilo izolovat se od světa a přijmout osamělý život v chatce na okraji města. Jeho otec dr. August Cartwright se zavázal, že svému synovi dopomůže ke štěstí, kterého by dosáhl pouze jako jiný člověk. Pustil se proto do studia, jak lidem vyříznout obličej, aby Jonathan mohl následně proklouznout do jejich kůže a ukrást jim jejich identitu.

Myšák se v průběhu let stal Alenčinou pravou rukou, která s ním vědomě manipulovala. Když byl vězněný v Arkhamu bez Alenky, uvědomil si, že dokázal najít svůj vlastní rytmus a zároveň si konečně připadal šťastný. To ale nevyhovovalo Alenčině plánu, a ta proto svého bratra zradila.

Myšák byl v seriálu ztvárněn hercem Samem Littlefieldem. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama