Batwoman
62/100 - 77×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Kate Kane

Kate Kane

Sestřenice Bruce Waynea, která se rozhodla chránit Gotham pod přezdívkou Batwoman.

Sezóny 1
2019 - 2020

Informace

Celé jméno: Katherine Kane
Alias:: Batwoman
Výška: 1,75 m
Váha: 64 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Edmond Hamilton a Stephen Moldoff (Kathy Kane), Geoff Johns (Kate Kane)
Představitelka: Ruby Rose, Wallis Day
Poprvé se objevila: Detective Comics #233 (červenec 1956) (Kathy Kane)
New 52 #233 (srpen 2006) (Kate Kane)

O Kate

Hrdinná bojovnice, jež chrání Gotham, na straně jedné, hrdá lesbička, jež dává svou sexuální orientaci najevo, na straně druhé. I když se to zpočátku nezdálo, tak se během své kariéry nakonec stala jednou z největších gothamských maskovaných legend.

Komiksy

Kate debutovala v sérii 52 a objevila se tam díky mohutnému crossoveru Infinite Crisis. Díky němu se ukázala i jako sestřenice Bruce Waynea, čímž se odlišila od Batwoman ze stříbrného věku, jež s Brucem spávala. První komiksy o Batwoman se soustředily na její rodinné problémy s Jacobem a Alenkou. Následně si Kate prošla románkem s Maggie Sawyer, kterou později pojala za manželku.

Svou vlastní sérii má Kate od roku 2010 a postupně se vypracovala v jednu z nejdůležitějších bojovnic v celém Gothamu a svému bratranci je pořád k ruce. Roku 2016, ihned po startu DC Rebirth, přijala Kate vedoucí úlohu v novém Batmanově týmu, který se musel vypořádat s Jacobem a jeho batmanovskými jednotkami a následně také s invazí Syndikátu obětí. Vedle Detective Comics vystupuje Batwoman i v sólové sérii, kterou stejně jako týmovku psal James Tynion IV, muž, jenž vzkřísil netopýří komiksy zpět ke slávě. Objeví se Kate přímo i v batmanovské sérii, kterou aktuálně Tynion převzal od Toma Kinga?

Batwoman aktuálně patří k nejoblíbenějším DC hrdinům. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Batwoman sehrála hlavní roli v animovaném snímku Batman: Mystery of the Batwoman, kde její identitu převzalo rovnou více žen. Kate Kane se pak ukázala s hlasem Yvonne Strahovski ve snímku Batman: Bad Blood,v Lego DC Batman: Family Matters jí pak hlas propůjčila Tara Strong. Co se seriálů týče, tak jsme Batwoman viděli v Young Justice, kde zasáhla do boje proti Lexi Luthorovi.

Batwoman ve filmu Batman: Bad Blood. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

Za Batwoman si můžeme zahrát v onlinovce DC Universe Online a objevila se i ve dvou DLC ke hrám Lego Batman 3: Beyond Gotham a Lego DC Super-Villains. Mobilní hráči si ji pak užili i ve hře Injustice 2.

Batwoman ve hře Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

Batwoman

Kate Kane v mládí přišla o svou sestru Beth, což ji poznamenalo na celý život. Následně odešla studovat vojenskou akademii, kde prožila románek se Sophie Moore, jenž ji připravil o hodnost kadeta. Po letech cestování po světě se po Batmanově odchodu vrací do Gothamu a přebírá jeho úlohu maskovaného mstitele. Po soubojích s Alenkou a dalšími padouchy dorazili do Gothamu i hrdinové z jiných dimenzí, kterým Batwoman pomohla projít Arkhamem a nakonec uprchnout.

Batwoman má spojence i z jiných vesmírů. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama