Batwoman Kate Kane

Kate Kane

Kate Kane

Sestřenice Bruce Waynea, která se rozhodla chránit Gotham pod přezdívkou Batwoman.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Katherine Kane
Alias:: Batwoman
Výška: 1,75 m
Váha: 64 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Edmond Hamilton a Stephen Moldoff (Kathy Kane), Geoff Johns (Kate Kane)
Představitelka: Ruby Rose
Poprvé se objevila: Detective Comics #233 (červenec 1956) (Kathy Kane)
New 52 #233 (srpen 2006) (Kate Kane)

O Kate

Hrdinná bojovnice, jež chrání Gotham, na straně jedné, hrdá lesbička, jež dává svou sexuální orientaci najevo, na straně druhé. I když se to zpočátku nezdálo, tak se během své kariéry nakonec stala jednou z největších gothamských maskovaných legend.


Komiksy

Kate debutovala v sérii 52 a objevila se tam díky mohutnému crossoveru Infinite Crisis. Díky němu se ukázala i jako sestřenice Bruce Waynea, čímž se odlišila od Batwoman ze stříbrného věku, jež s Brucem spávala. První komiksy o Batwoman se soustředily na její rodinné problémy s Jacobem a Alenkou. Následně si Kate prošla románkem s Maggie Sawyer, kterou později pojala za manželku.

Svou vlastní sérii má Kate od roku 2010 a postupně se vypracovala v jednu z nejdůležitějších bojovnic v celém Gothamu a svému bratranci je pořád k ruce. Roku 2016, ihned po startu DC Rebirth, přijala Kate vedoucí úlohu v novém Batmanově týmu, který se musel vypořádat s Jacobem a jeho batmanovskými jednotkami a následně také s invazí Syndikátu obětí. Vedle Detective Comics vystupuje Batwoman i v sólové sérii, kterou stejně jako týmovku psal James Tynion IV, muž, jenž vzkřísil netopýří komiksy zpět ke slávě. Objeví se Kate přímo i v batmanovské sérii, kterou aktuálně Tynion převzal od Toma Kinga?

Batwoman aktuálně patří k nejoblíbenějším DC hrdinům. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Batwoman sehrála hlavní roli v animovaném snímku Batman: Mystery of the Batwoman, kde její identitu převzalo rovnou více žen. Kate Kane se pak ukázala s hlasem Yvonne Strahovski ve snímku Batman: Bad Blood,v Lego DC Batman: Family Matters jí pak hlas propůjčila Tara Strong. Co se seriálů týče, tak jsme Batwoman viděli v Young Justice, kde zasáhla do boje proti Lexi Luthorovi.

Batwoman ve filmu Batman: Bad Blood. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

Za Batwoman si můžeme zahrát v onlinovce DC Universe Online a objevila se i ve dvou DLC ke hrám Lego Batman 3: Beyond Gotham a Lego DC Super-Villains. Mobilní hráči si ji pak užili i ve hře Injustice 2.

Batwoman ve hře Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

Batwoman

Kate Kane v mládí přišla o svou sestru Beth, což ji poznamenalo na celý život. Následně odešla studovat vojenskou akademii, kde prožila románek se Sophie Moore, jenž ji připravil o hodnost kadeta. Po letech cestování po světě se po Batmanově odchodu vrací do Gothamu a přebírá jeho úlohu maskovaného mstitele. Po soubojích s Alenkou a dalšími padouchy dorazili do Gothamu i hrdinové z jiných dimenzí, kterým Batwoman pomohla projít Arkhamem a nakonec uprchnout.

Batwoman má spojence i z jiných vesmírů. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Krize na nekonečnu Zemí

Letošní velký crossover bude tvořit celkem pět epizod, a pokud se na něj chystáte, připravili jsme manuál, který vám pomůže se v největší události roku zorientovat.

České titulky

Epizoda S01E09: Crisis on Infinite Earth: Hour Two

cz100%
DOKONČENO

Seriál Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO.

ohodnoťte seriál

Reklama

Novinky z Gothamu

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Batwoman brání město Gotham v době nepřítomnosti svého bratrance. Proč ale Batman opravdu odešel, jsme se dosud v seriálu nedozvěděli, Pojďme se podívat na nejzajímavější teorie o jeho zmizení.

Reklama

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Narozeniny