Batwoman Luke Fox

Luke Fox

Luke Fox

Syn Lucia Foxe, který pomáhá Batwoman bránit Gotham. Budoucí hrdina Batwing.

Sezóny 2
2019 - 2021

Informace

Celé jméno: Lucas Fox
Alias:: Batwing
Výška: 1,75 m
Váha: 77 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Představitelka: Camrus Johnson
Poprvé se objevila: Batwing Vol 1 #19 (červen 2013)

O Lukeovi

Syn slavného Lucia Foxe kráčí od svých komiksových začátků v otcových stopách a jako Batmanův pomocník postupně přijímá hodnost Batwinga, člena netopýřího týmu. Brzy se z něj nakonec stane i samotný Temný rytíř.


Komiksy

Luke v komiksu debutoval v roce 2013 a začínal jako zápasník MMA, kterého sponzoroval Bruce Wayne. Díky vlivu svého otce Lucia získal následně práci ve Wayne Enterprises a postupně se vypracoval na vrcholnou pozici šéfa ochranky. Bruce si po čase uvědomil, že v Lukeovi třímá obrovský potenciál a odhalil mu svou tajnou identitu, i to, že Lucius patří k jeho nejbližším rádcům. A tak se z Lukea stal Batwing.

V rámci aktuální série Detective Comics od Jamese Tyniona IV se Luke stal stabilní součástí netopýřího týmu pod vedením Batwoman a jako létající Temný rytíř zažehnal několik hrozeb, včetně zmutovaných kolegů či útoku Syndikátu obětí. V brzké době se z Lukea stane přímo Batman, otázkou je, jak k této změně kostýmu dojde. Co si pro nás Tynion IV připraví?

Batwing je mocným zástupcem Temného rytíře. Foto: DC Comics

Batwoman

Po smrti svého otce Lucia převzal Luke jeho pozici ve Wayne Enterprises. Nevíme jistě, zda pomáhal Batmanovi v jeho finálních měsících v Gothamu, každopádně ale víme, že po jeho odchodu spravoval Wayne Tower. Jednoho dne do věže dorazila Kate Kane, objevila Batcave a zahájila kariéru Batwoman. Luke, jako následovník Lucia, stojí po jejím boku, všichni však víme, že postupně bude tím největším hrdinou právě on.

Oblékne Luke kostým i v seriálu? Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Basim

Moc otravný!

30.6.2021 | 21:09:30

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Mary přechází na temnou stranu a proměňuje se v Poison Ivy

Mary přechází na temnou stranu a proměňuje se v Poison Ivy

Mary Hamilton si v první polovině nové série prošla největším vývojem. Z dobrosrdečné doktorky se stala vražedkyně na útěku, ale to nejzásadnější vypluje na povrch v příští epizodě. Mary se totiž promění v neblaze proslulou Poison Ivy.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás