Batwoman
62/100 - 75×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Circe Sionis/Kate Kane

Circe Sionis/Kate Kane

Kate byl po tragické nehodě vymyt mozek, aby si myslela, že je zesnulou dcerou Romana Sionise.

Sezóny 1
2021 - 2021

Informace

Celé jméno: Kate Kane
Alias:: Batwoman, Circe Sionis
Výška: 1,75 m
Váha: 64 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Edmond Hamilton a Stephen Moldoff (Kathy Kane), Geoff Johns (Kate Kane), Doug Moench a Tom Mandrake (Circe)
Představitelka: Wallis Day
Poprvé se objevila: Detective Comics #233 (červenec 1956) (Kathy Kane), New 52 #233 (srpen 2006) (Kate Kane), Batman #386 (srpen 1985) (Circe)

O Circe

Circe patřila k úspěšným modelkám, které propagovaly parfémy a jiné kosmetické doplňky firmy Janus Cosmetics, vedenou Romanem Sionisem. V roce 2015 ji napadl ředitel jedné z velkých gothamských společností. V její hlavě došlo k přepnutí do bojového módu, aby byla schopná se útočníkovi bránit. To vedlo k tomu, že vysoce postavenému muži vydloubla obě oči. Circe byla posléze zatčena Vránami, které kompletně přešly skutečnost, že šlo o sebeobranu, a zmanipulovaly důkazy tak, aby ze Circe udělaly psychicky slabou ženu, která na ředitele zaútočila bez důvodu. Kvůli tomu byla převezena do Arkhamu, kde se stala obětí nepokojů, které vyvolali Alenka s Myšákem, když z blázince prchali. Roman Sionis, otec Circe, kvůli tomu ztratil víru v systém a vydal se ho změnit k obrazu svému jako Black Mask a zároveň se zapřísahal, že se Alence a Jacobovi Kaneovi, veliteli bezpečnostní agentury Vrány, pomstí za smrt dcery.


Znovuzrození Circe

Když Kate cestovala z National City, kde se potřebovala poradit s Karou Danvers, celé letadlo se sneslo k zemi kvůli poruše motoru. Kateino tělo nebylo v troskách letounu nalezeno, a proto byla prohlášena za nezvěstnou. Její oblek však nalezla Ryan Wilder, která se shodou okolností vyskytovala poblíž místa, kde letadlo spadlo. Ryan se následně chopila příležitosti zastoupit Batwoman, kterou město postrádalo, a stala se váženou členkou Batfamily.

Kateina rodina a přátelé se od letecké katastrofy odmítli smířit s Kateinou smrtí, a proto se drželi zuby nehty všech vodítek, které naznačovaly, že Kate by mohla být někde naživu. Plamínek naděje uhasila dcera Alfréda Pennywortha, jejíž tým nalezl něčí části těla poblíž pobřeží Bludhavenu. Analýza DNA nakonec prokázala, že se skutečně jednalo o tělo Kate. O několik chvil později jsme se dostali do gothamských stok pod gothamské holičství, kde seděla žena v bezvědomí, s obvázaným obličejem. Na krku měla přívěsek, který byl viděn jen u sester Kaneových. Skutečně se jednalo o Kate, která nehodu nakonec přežila, ale byla zajata Black Maskem.

Wallis Day byla přeobsazena do role Kate Kane za Ruby Rose. Foto: CW

Roman to viděl jako příležitost získat svou dceru zpátky a zároveň těžce ranit Kaneovy. Romanovým plánem bylo spojit se s psycholožkou Enigmou, která by Kate zhypnotizovala, odstranila jí vzpomínky na předešlý život a do paměti by jí nahrála, že je Circe Sionisová. Kate zároveň utrpěla těžké popáleniny, kvůli nimž by ji nikdo nedokázal poznat. Tím by byla Kate Kaneová pohřbena a její schránka by chodila strašit Jacoba. Roman svůj plán nakonec uskutečnil a na veřejnosti rozhlásil, že Crice byla během nepokojů v Arkhamu zachráněna a propuštěna.

Circe se později střetla s Alenkou, kterou přemohla a přivedla svému otci. Ten měl s Alenkou své plány, avšak notoricky známá kriminálnice se mu nabídla, že jeho dceři ušije tvář, aby nemusela chodit s maskou zakrývající její popáleniny. Během toho si Alenka uvědomila, že Circe nebyla zázračně oživena, protože sama šlapala po jejím mrtvém těle, a že se jedná o Kate, které byl vymyt mozek. Následně se o tom dozvěděli členové Bat týmu a Jacob, kteří vynaložili veškeré úsilí na to, aby Kate vrátili vzpomínky. Black Maskův teror byl nakonec ukončen a Kate byla znovu oživena. Když zjistila, jakou skvělou práci odvedla její zástupkyně v netopýřím obleku, symbolu naděje se vzdala, protože Gotham je v dobrých rukou. Nakonec si dala za cíl najít Bruce, svého ztraceného bratrance, a přivést ho zpět do Gothamu.

Komiksy

Circe není v komiksech Romanovou dcerou, nýbrž bývalou snoubenkou, která se taktéž živila jako modelka. Na půdě kosmetické společnosti se seznámila s Romanem. Jeho rodiče románek nepodporovali a Romanovi hrozili, že ho vydědí, pokud vztah ihned neukončí. Vtom Romanovi došla trpělivost. Nechtěl být pořád utlačován svými rodiči, a proto je zavraždil, stal se vedoucím firmy Janus Cosmetics a byl na něj přepsán majetek rodiny Sionisových. Jako ředitel si nepočínal dobře. Firma začala krachovat a Circe mu dala košem, protože by nedokázala stát po boku někoho neúspěšného. Jakmile si Roman projde proměnou v Black Maska, Circe si vyhledá, zohaví jí obličej a Circe se nakonec stává terčem posměchu a po zbytek života se skrývá za maskou jako členka False Face Society.

Black Mask vykonává svou pomstu. Foto: DC Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama