Batwoman
62/100 - 77×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Safiyah Sohail

Safiyah Sohail

Královna ostrova Coryana a vůdkyně sdružení Many Arms of Death.

Sezóny 1
2021 - 2021

Informace

Celé jméno: Safiyah Sohail
Výška: 1,6 m
Váha: 62 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Marguerite Bennett, James Tynion IV a Steve Epting
Představitelka: Shivani Ghai
Poprvé se objevila:Batwoman: Rebirth #1 (duben 2019)

O Safiyah

Daleko od Gothamu se skrývá ostrov Coryana, na němž se vyskytuje bájná květina, která má zázračné léčivé účinky, jenže nedokáže přivést mrtvé zpátky do světa živých. Tuto růži pěstuje Safiyah a chrání ji před světem, který by ji mohl krutě zneužít. Korunovala se na královnu a s chodem ostrova jí pomáhají jeho obyvatelé, které naverbovala do organizace Many Arms of Death, jejíž členové se stali zdatnými v boji jeden proti většině. Za svou zástupkyni si zvolila Tatianu, téže známou jako The Whisper.

Když se Catherine Hamilton-Kane podařilo zneškodnit několik následovníků královny, Safiyah se rozhodla, že Hamiltonové uštědří nezapomenutelnou lekci a vyslala své stoupence, aby zaútočili na jednu z jachet společnosti Hamilton Dynamics. Shodou okolností se na lodi vyskytovala Beth, která byla zajata a převezena na ostrov, kde ji Safiyah přijala za svou, protože si všimla, jak velký hněv chová ke Catherine. Z Beth se nakonec stala jedna z jejích nejlepších žaček a Safiyah k ní začala chovat hluboké city, ale nikdy nebyla s to jí je přiznat.

Beth se na ostrově zamilovala do Oceana, bratra Safiyah, která mu svěřila její trénink. Nově utvořený pár začal brzy plánovat odchod z ostrova s pouštní růží, což se k Safiyah doneslo, a tak se spojila s hypnotizérkou Enigmou. Za trest jim nechala vymazat vzpomínky na pouto, které mezi sebou sdíleli. Enigma navíc proměnila Beth v psychopatickou Alenku a Safiyah ji nechá poslat do Gothamu, aby si myslela, že se jí podařilo uniknout z Cartwrightova zajetí. Enigma své triky nechá později vyšumět, když ji Alenka s Oceanem konfrontují.

Safiyah byla hlavním záporákem druhé série. Foto: CW

Batwoman se v Gothamu proslaví natolik, až to královně začne vadit a do města vyšle nájemného vraha, aby obdržel jedinou zbraň schopnou penetrovat netopýří oblek a samozvaňkyni odstranil. Rifle se rovněž zbavuje vědce zodpovědného za sestrojení této jedinečné zbraně, aby podobný vynález nemohl znovu sestrojit. Po úspěšném obchodě s Alenkou se Rifle vydává se speciální zbraní na lov, avšak k jeho překvapení zbraň nefunguje, protože ji Alenka sabotovala, a na světě nezbyl nikdo, kdo by ji mohl opravit. Jelikož se zalekl Safiyahniného hněvu, schoval se v Řecku. Safiyah nechá stíhat i Julii Pennyworth a Sophie Moore, které jí odmítnout vydat deník Luciuse Foxe, v němž je psáno, jak lze zabít netopýra.

Světu jsou odhaleny zázračné účinky pouštní růže, kvůli čemuž Safiyah bouchne vzteky a nechá si přivést Alenku (a shodou okolností i Sophie) na Coryanu. Královna si rozehraje novou hru, v níž Alenku tahá za nos, že unesla její sestru a drží ji ve sklepě. Pokud by se Alenka chtěla znovu shledat se ztracenou Kate, musí zabít Oceana. Vtom si na jejich minulost vzpomene, a proto na ostrov doveze jeho falešné tělo. Později je odhaleno, že Safiyah se nikdy s Kate nepotkala a Alenka posléze skutečně zabila svou velkou lásku pro nic za nic, aby trpěla za svou zradu. Ocean ve skutečnosti (znovu) nezemřel. To ale Alenka neví, ze zlosti spálí celý ostrov na uhel a připraví svou královnu o její milovanou květinku.

Safiyah se vrací do hry po několika měsících, když je Black Mask na vzestupu. Dluží jí totiž za jednu službičku. Alenka pak konfrontuje svou rivalku, aby jí dokázala, že konečně má všechno po čem vždy toužila. Jenže to netuší, že Safiyah vyslala Tatianu, aby zavraždila Oceana. Když se Alenka loučí se svou životní láskou, přistoupí k ní Safiyah, aby se i ona mohla rozloučit se svým bratrem. Během toho, co se snaží přesvědčit Alenku, aby se k ní vrátila na ostrov, protože jen ona ji vždycky zahrnovala láskou, Alenka jejich rozepři ukončí dýkou namočenou v pouštní růži. Safiyah je tak dočasně mrtvá, dokud z jejího těla nebude dýka vytažena.

Komiksy

Safiyah se na komiksové scéně objevuje za Znovuzrození, kde ji poprvé kreslil Steve Epting. Nová postava je zde představena jako pirátka, která vede obyvatele ostrovu Coryana. U ostrova se posléze vynoří Kate Kane, která utrpěla nehodu, když cestovala po světě, aby se mohla stát Batwoman. Safiyah ji zachrání a začne k ní chovat city. Mezi obyvateli ostrova se náhle rozšíří nemoc, kterou sem zatáhla Kate kvůli svým zraněním. Safiyah z toho obviní tamního válečníka a nechá ho popravit, což otřese vztahem, který se vyvíjel mezi ní a Kate. O několik let později se Batwoman dostane zpátky na Coryanu a odhalí, že Safiyah je součástí teroristické organizace Many Arms of Death. Situace se zkomplikuje ještě víc, když Safiyahnin poskok unese Kateinu sestru a pokusí se v ní probudit Alenku.

Safiyah tvořila s Kate pár. Foto: DC Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama