Drew Barrymore

Drew Barrymore

Celé jméno: Drew Blythe Barrymore
Místo narození: Culver City, Kalifornie, USA
Známé projekty: E.T. – Mimozemšťan, Charlieho andílci, Santa Clarita Diet

Datum narození: 22.2.1975 (49 let)

Drew se narodila hereckým manželům Johnu a Jaid Barrymorovým. Její matka se narodila v Německu maďarským uprchlíkům během druhé světové války. Drew má tři nevlastní sourozence a její bratr John je taktéž hercem. Její rodiče se ale rozvedli, když jí bylo devět let. Se svým otcem bohužel nikdy neměla dobrý vztah.

Drew dlouhou dobu vyrůstala v okolí Hollywoodu a během svých školních let měla spoustu problémů. V pouhých třinácti letech už byla poslána do léčebny a o rok později se dokonce pokusila o sebevraždu.

Jelikož pochází z herecké rodiny, tak už odmala měla jasno, co chce dělat. Když jí byl ani ne rok, tak se už objevila v první reklamě. Svou nejznámější dětskou roli získala ve filmu E.T. – Mimozemšťan (1982), kde si zahrála dívenku Gertie, která se spřátelí s mimozemšťanem. Následně se objevila například ve filmech Ohnivé oči (1984) či Irreconcilable Differences (1984), kde byla dokonce za svou roli nominovaná na Zlatý glóbus.

V roce 1992 si zahrála ve filmu Jedovatý břečťan, kde ztvárnila manipulativní svůdnici Ivy, a také ve filmu Milenci se zbraní, kdy za svou roli byla opět nominovaná na Zlatý glóbus. V tomto období se z Drew stává rebelka, která tráví čas večírky, pitím a dokonce nafotila erotické fotografie. V roce 1996 se objevila ve filmu Vřískot, avšak pouze v malé roli. Nicméně původně ji chtěl režisér obsadit do hlavní role filmu, ale ona se chtěla zavázat pouze k malé roli.

V roce 1998 si zahrála v romantických filmech Věčný příběh (který se inspiroval známým příběhem o Popelce), Píseň pro nevěstu a Co se doma usmaží. O rok později se objevila jako Josie Gellerová ve filmu Nepolíbená, ve kterém ze sebe v téměř třiceti letech udělala středoškolačku, aby mohla napsat příběh do novin.

Pro herečku byl významný rok 2000, kdy se po boku Cameron Diaz a Lucy Liu objevila jako Dylan Sandersová v akčním filmu Charlieho andílci, který se stal obrovským hitem. O tři roky později se film dočkal pokračování, které ale nedosáhlo takového úspěchu jako první díl. Drew si dále zahrála ve filmech Donnie Darko (2001), Milujte svého zabijáka (2002), kde si zahrála po boku hvězd jako Sam Rockwell, Julia Roberts či George Clooney, Baba na zabití (2003) a romantické komedii 50× a stále poprvé (2004), která zaznamenala veliký úspěch.

V dalších letech si zahrála ve filmu Fanaticky zamilován (2005), po boku Hugha Granta v romantické komedii Hudbu složil, slova napsal (2007), ve filmu Štěstí ve hře (2007), v roce 2009 se objevila ve filmech Až tak moc tě nežere, Vyfič! (film, který navíc režírovala), Všichni jsou v pohodě a v televizním filmu Grey Gardens, kde hrála dceru herečky Jessicy Lange. Tento film byl velmi úspěšný a posbíral i několik ocenění, včetně Zlatého glóbu pro Drew za nejlepší herečku v minisérii či TV filmu.

V následujících letech se objevila ve filmech Dál než se zdálo (2010), Máme rádi velryby (2012), ve kterém se na Aljašce snažila zachránit velryby, Dovolená za trest (2014) a Už teď mi chybíš (2015), kde hrála nejlepší kamarádku nemocné ženy, kterou si zahrála herečka Toni Collette. Dále se herečka jednu dobu věnovala seriálu Family Guy, kde namluvila postavu Jillian Russell.

Od roku 2017 se Drew upsala komediálnímu seriálu Santa Clarita Diet od stanice Netflix. Zde ztvárňuje Sheilu Hammondovou, ženu, z které se nějak stane zombie. Jejího manžela zde hraje herec Timothy Olyphant. Seriál má za sebou už i druhou sérii a v roce 2019 bude pokračovat s třetí řadou.

Na svém kontě má i tvorbu několika filmů a seriálů. Kromě již zmiňovaného filmu Vyfič! například vytvořila seriály Tough Love: Couples, Charlie's Angels, Tough Love, Knife Fight, Rattled a taktéž již zmiňovaný seriál Santa Clarita Diet.

Kromě herectví se Drew věnuje také světu módy; po boku Queen Latify a Taylor Swift je jednou z tváří kosmetické značky CoverGirl. V roce 2017 dokonce rozjela svou vlastní módní linku Dear Drew.

Drew byla už celkem třikrát vdaná. Poprvé v roce 1994 za majitele baru Jeremyho Thomase, jejich sňatek však vydržel pouze dva měsíce. V roce 2001 se provdala za komika a herce Toma Greena, ale za rok se rozvedli. V roce 2012 se provdala za uměleckého konzultanta Willa Kopelmana a mají spolu dvě dcery. Avšak ani jejich sňatek nevydržel, neboť se v roce 2016 rozvedli.

V roce 2004 získala svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Foto CC BY 2.0 www.GlynLowe.com from Hamburg, Germany, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Santa Clarita Diet Sheila Hammond 2017 2019 3
Family Guy Jillian Russell 2006 2022 8

Filtr seriálů