Dylan Baker

Dylan Baker

Celé jméno: Dylan Baker
Místo narození: Syracuse, New York, USA
Známé projekty: The Good Wife, Damages, Hunters

Datum narození: 7.10.1959 (64 let)

Dylan vyrůstal v Lynchburgu ve Virginii a s herectvím začal jako teenager, kdy působil v okolních divadlech. Chodil na školu College of William and Mary a následně v roce 1980 vystudoval Southern Methodist University. Magisterský titul získal z Yale School of Drama, kde studoval po boku Chrise Notha a Patricii Clarkson.

Dylan má na svém kontě hodně divadelních rolí. Za komedii La Bête byl nominován na Cenu Tony a za hru Not About Heroes získal Cenu Obie. V roce 1987 ho čekal filmový debut se snímkem Letadla, vlaky, automobily. Jeho první větší televizní role přišla se seriálem Murder One. Velkou pozornost získal za znázornění pedofila ve filmu Štěstí z roku 1998 a také jako Dr. Curt Connors ve filmech Spider-Man 2 a Spider-Man 3.

Další role ztvárnil ve filmech Třináct dní, Road to Perdition, v seriálu Kings, kde si zahrál po boku své manželky Becky Ann Baker, ve čtvrté sérii seriálu Damages, v seriálech Smash, Political Animals či v seriálu The Good Wife, kde se objevil v pár epizodách v průběhu několika sérií jako Colin Sweeney a byl za svou roli i nominován na Emmy. V roce 2015 si zahrál na Broadwayi v divadelní hře The Audience po boku Helen Mirren. Ta ztvárnila královnu Alžbětu II. a on jejího premiéra Johna Majora. Dále si zahrál v sedmé sérii Homeland a nejnověji získal jednu z hlavních rolí v seriálu Hunters.

Dylan se také věnuje audioknihám a spoustu jich už namluvil. Jedná se například o knihu Hrozny hněvu, biografii Steve Jobs či Rozhřešení od Jonathana Franzena, za kterou získal ocenění.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Inside Man Casey 2022 2022 1
Hunters (2020) Biff Simpson 2020 1

Filtr seriálů