Dylan Minnette

Dylan Minnette

Celé jméno: Dylan Christopher Minnette
Místo narození: Evansville, Indiana, Spojené státy americké
Známé projekty: Prison Break, Two and a Half Men, 13 Reasons Why, Lost

Datum narození: 29.12.1996 (27 let)

Dylan Minnette je americký herec a muzikant. Narodil se v Evansville v Indianě coby jediný syn Robyn a Craiga Minnetteových. Když mu bylo pět, rodina se přestěhovala do Champaign v Illinois, později přesídlil za hereckou kariérou do kalifornského Los Angeles.

Na svůj věk má Dylan už poměrně slušně rozjetou hereckou kariéru. První televizní roli dostal v osmi letech v seriálu Dva a půl chlapa, kde si zahrál mladého Charlieho Harpera. Od té doby se objevil v celé řadě seriálů, mj. jako mladý Michael ScofieldÚtěku z vězení, syn Jacka Sheparda v seriálu Ztraceni, jako Clay Norman v seriálu Božská mrcha nebo Lex BrittenProcitnutí. Mihl se v seriálových hitech Chirurgové, Pravidla zasnoubení, Mentalista, Lovci duchů, Anatomie lži, Skandál, Closer, Agenti S.H.I.E.L.D.. Do širšího povědomí se dostal také díky hlavní roli v netflixovském teen dramatu 13 Reasons Why.

Dylan už má na kontě i několik filmových zářezů po boku zavedených hollywoodských hvězd: Zmizení, Prodloužený víkend, Smrt ve tmě.

Když zrovna nic netočí, vystupuje po kalifornských klubech s kapelou The Narwhals (původní název kapely byl The Feaver), ve které zpívá a hraje na kytaru.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Dropout Tyler Shultz 2022 2022 1
13 Reasons Why Clay Jensen 2017 2020 4

Filtr seriálů