Dylan Moran

Dylan Moran

Celé jméno: Dylan William Moran
Místo narození: Navan, Hrabství Meath, Irsko
Známé projekty: Black Books, V hlavní roli já, Kalvárie

Datum narození: 3.11.1971 (51 let)

Dylan Moran je původem z Irska a jde o komika, scenáristu, herce, umělce a básníka. S komedií experimentoval už během studia na St Patrick's Classical School. Jakmile na škole skončil, čtyři roky byl nezaměstnaný a věnoval se psaní básní.

Po studiu vystřídal několik prací, ale žádná se mu nelíbila. Dokonce i uvažoval nad sportovní kariérou, ale ani tomu nakonec nedal šanci. Na začátku 90. let 20. století konečně pronikl do světa komedie a poměrně brzy slavil velký úspěch. Podařilo se mu navíc získat i několik cen.

Své první televizní role se dočkal roku 1998, když se objevil v sitcomu How Do You Want Me? jako Ian Lyons. Vystupoval tu až do následujícího roku. Poté získal svou doposud největší roli. Tou se stala postava Bernarda Blacka, majitele knihkupectví, kterého si v letech 2000–2004 zahrál v seriálu Black Books. Na tomto seriálu se navíc podílel i z pozice scenáristy.

Následně jsme ho mohli vidět ve filmech Soumrak mrtvých, Tristram Shandy, Maraton lásky, V hlavní roli já a Kalvárie. Většinou sice hraje v komediích, ale Kalvárie ukázala, že dokáže hrát i vážné role. Co se týče dalších seriálových rolí, zahrál si například v Uncle, Stuck a The Witcher: Blood Origin.

Od roku 1997 byla jeho manželkou Elaine, se kterou má dvě děti, ale roku 2022 se rozvedli. Roku 2014 rozhodl o tom, že už nebude kouřit. Podobný slib složil roku 2018, když si slíbil, že už nebude pít, ale tento slib prý již několikrát porušil.

Foto: Parallel Films


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher: Blood Origin Uthrok Jednovarlý 2022 2022 1
Black Books Bernard Ludwig Black 2000 2004 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů