Elaine Hendrix

Elaine Hendrix

Celé jméno: Katherine Elaine Hendrix
Místo narození: Oak Ridge, Tennessee, USA
Známé projekty: Past na rodiče, Sex&Drugs&Roc­k&Roll, Dynasty

Datum narození: 28.12.1970 (53 let)

Elaine se narodila do rodiny s italskými, irskými a dánskými kořeny. Má jednoho bratra a jednu sestru. Když jí bylo 15 let, přestěhovala se s matkou do Atlanty, kde začala chodit na školu Northside School of Performing Arts. V posledním ročníku střední školy ji objevil agent a ona se dala na profesionální modeling a tanec. V roce 1992 se přestěhovala do Los Angeles, ale krátce poté zde byla sražena autem při jízdě na kole, což vedlo k ukončení její dosavadní kariéry. Po zotavení se rozhodla začít s herectvím.

V roce 1995 získala roli v sitcomu Get Smart. Následovalo mnoho dalších rolí, ať už epizodní či malé jak v seriálech, tak i ve filmech. V roce 1998 však na sebe upozornila ve filmu Past na rodiče, kde ztvárnila potvoru Meredith Blakeovou, roli, která ji proslavila. Její další role zahrnují filmy Inspektor Gadget 2 (2003), What the Bleep Do We Know!? (2004) či Spork (2011) a seriály Joan of Arcadia, Poor Paul, 90210 či Anger Management. Její další velká role přišla v roce 2015 se seriálem Sex&Drugs&Roc­k&Roll, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí. Po jeho zrušení získala vedlejší roli v seriálu Proven Innocent. V roce 2019 byla obsazena do role Alexis Carringtonové v třetí řadě seriálu Dynasty, jelikož předešlá představitelka postavy se rozhodla seriál opustit a Elaine se tak stala novou tváří této postavy. Navíc se zde opět setkala s Elizabeth Gillies, po jejímž boku hrála právě v Sex&Drugs&Roc­k&Roll.

Elaine se věnuje i humanitárním akcím a aktivismu. Už od roku 2006 zastupuje zvířecí práva a navíc se stala vegankou. V roce 2012 založila organizaci The Pet Matchmaker, která má za úkol zachraňovat a hledat domov pro zvířata bez domova.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dynasty (2017) Alexis Carrington Colby 2019 2022 3

Filtr seriálů