Elizabeth Hurley

Elizabeth Hurley

Celé jméno: Elizabeth Jane Hurley
Místo narození: Basingstoke, Hampshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Austin Powers, Smlouva s ďáblem, The Royals

Datum narození: 10.6.1965 (59 let)

Elizabeth Hurley je anglická herečka, podnikatelka a modelka, která se narodila roku 1965 v Basingstoku. Je dcerou majora britské armády Roye Leonarda Hurleyho a učitelky Angely Mary Hurley. Díky rodičům je z poloviny irského původu a má starší sestru Kathleen a mladšího bratra Andrewse.

Během studia na Harriet Costello School ji ovlivnila punková móda, a proto tehdy měla růžové vlasy a piercing v nose. Kromě toho ji bavilo tancování, a proto chodila do baletu. Tanci se věnovala v taneční škole London Studio Centre, kde však byla jen krátce.

Už v pubertě představovala velmi atraktivní dívku, čehož si nemohli nevšimnout modelingoví agenti, a proto ji brzy oslovili s nabídkou práce. Hurley se následně přestěhovala do Londýna, kde započala její herecká kariéra.

Svou první roli získala už ve svých 22 letech, kdy se objevila v romantickém dramatu Árie jako Marietta. Poté zamířila do několika seriálů (například si střihla hlavní roli v minisérii Christabel) a menších filmů, po kterých následovaly velké role například ve filmech Přepadení ve vzduchu, Smrtící léčba, Biblické příběhy: Samson a Dalila či Podsvětí.

Z přelomu století je známá především díky roli Vanessy Kensington, kterou si zahrála ve dvou dílech filmové série Austin Powers. Kromě toho měla velké role i ve filmech Půlnoc nikdy nekončí, Můj nejoblíbenější marťan, Ed TV, Váha vody, Smlouva s ďáblem, Bouchači a bouchačky, Sloužit Sáře, Americký Casanova a Method.

V letech 2004–2011 se herectví nevěnovala vůbec, ale když se vrátila, tak se již nesoustředila na filmy, ale spíše na seriály. Svůj comeback zahájila rolí Diany Payne v seriálu Gossip Girl, kde se objevila v letech 2011–2012. Po menší roličce v seriálu The Tomorrow People se poté objevila i v seriálu The Royals, kde si v letech 2015–2018 zahrála královnu Helenu.

Z poslední doby zmiňme filmy Viktor a Dobrodružství v divočině 3: Sloní příběh, ve kterých si zahrála velké role. Roku 2019 ztvárnila hlavní zápornou postavu třetí řady Runaways, když se tu objevila jako čarodějnice Morgan le Fay.

Elizabeth Hurley je sice známá především jako herečka, ale dokázala se prosadit i jako modelka – pracovala například pro značky Jordache, Shiatzy Chen, Got Milk?, Patrick Cox, MQ Clothiers of Sweden nebo Lancel. Velmi se angažuje i co se týče charity – podporuje například léčbu rakoviny prsu.

Na začátku své kariéry se poznala se známým hercem Hughem Grantem, se kterým chodila v letech 1987–2000. Následně chodila s americkým podnikatelem a filmovým producentem Stevem Bingem, kterému roku 2002 porodila syna Damiana (ten se dnes taktéž věnuje modelingu). Jeho otec sice popřel, že jde o jeho syna, ale testy DNA prokázaly jeho otcovství.

Následně začala chodit s indickým podnikatelem Arunem Nayarem, kterého si dokonce roku 2007 vzala za muže, nicméně se s ním rozvedla o čtyři roky později. V době rozvodu už však chodila s australským hráčem kriketu Shanem Warnem, se kterým se tentýž rok zasnoubila, nicméně se pár rozešel o dva roky později.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Morgan le Fay 2019 2019 1
The Royals Helena Henstridge 2015 2018 4
Gossip Girl Diana Payne 2011 2012 1

Filtr seriálů