Elyes Gabel

Elyes Gabel

Celé jméno: Elyes Gabel
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones, Body of Proof, Scorpion

Datum narození: 8.5.1983 (34 let)

Elyes Gabel se narodil roku 1983 v Londýně, vyrůstal v Anglii i v Kanadě. Chodil na St Damian’s RC a univerzitu v Ashton-Under-Lyne. Na počátku své herecké kariéry se věnoval hlavně divadlu. Je vášnivým sportovcem, má rád fotbal a tenis.

Herectví se věnuje od roku 2001, kdy byl obsazen do své zatím největší role – Gurpreet Sandhu v seriálu Casualty. Zde setrval až do roku 2007 a zahrál si v celkově 129 epizodách. Touto rolí byl natolik vytížen, že si během let 2001 – 2007 nenašel žádnou jinou.


Po tak velké roli si zahrál v několika minisériích. Roku 2009 se účastnil seriálu Waterloo Road, kde si zahrál postavu Roba Cleavera. O rok později se objevil v několika epizodách seriálu Identity. Roku 2011 se začal objevovat v několika seriálech najednou. Když pomineme epizodní roli prince Djema v seriálu The Borgias, střihl si roli Shahrouze v seriálu Psychoville. Téhož roku setrval i v seriálu Game of Thrones, kde si zahrál Rakhara, mladé válečníka Dothraki.

Roku 2013 si zahrál detektiva Adama Lucase v seriálu Body of Proof a mihl se ve filmu Světová válka Z a Chceš pěstí? Na rok 2014 má naplánovanou hlavní roli Waltera O’Briana v seriálu Scorpion a jednu z rolí ve filmu Interstellar.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.