Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Rakharo

Rakharo

Mladý a zkušený dothracký válečník.

Sezóny 2
2011 - 2012

Rakharo je mladý dothracký bojovník, který je na svůj věk až příliš zkušený. Své bojové umění se naučil od svého otce, který byl jedním z válečníků khala Bharba. Rakharo tak nejenom zdědil jeho bojový um, ale také se od otce dokázal něčemu přiučit, což z něj udělalo velmi schopného bojovníka.

Po sňatku Daenerys Targaryen a khala Droga se Rakharo často motá kolem Daenerys, kterou má strážit. I když jsou Dothrakové známí tím, že následují svého nejsilnějšího vůdce, tak Rakharo tohoto vůdce spatřil právě v Daenerys.

Zajímavostí je, že měl herec Elyes Gabel hrát postavu Jhogo. Tato postava byla nakonec přejmenována na Rakhara. Bylo to kvůli tomu, aby si ho fanoušci nepletli s khalem Drogem.

první série (Hra o trůny)

Rakharo se stává osobním strážcem Daenerys Targaryen, kterou neustále hlídá. Když celý khalasar cestuje, tak Daenerys na chvíli odbočí, což se nelíbí jejímu bratrovi Viserysovi, který jí jde za to nadat. Když už chce svou sestru napadnout, tak se objeví Rakharo, který jej bičem sundá z koně. Daenerys ho poprosí, aby jejího bratra nezabíjel, proto Rakharo pouští bič a bere Viserysovi koně.

Na trzích ve Vaes Dothrak je Daenerys málem otrávena, proto Rakharo zatýká dotyčného, který se Daenerys pokusil otrávit. To rozzuří Droga, proto se rozhodne napadnout Západozemí. K tomu nejprve potřebuje pracovní sílu, a tak začne získávat otroky, což se Daenerys nelíbí. Když vidí, jak se Dothrakové chovají k otrockým ženám, tak je Rakharo zastaví. Drogo však brzy umírá a celý khalasar se rozpadá. Rakharo i přesto zůstává s Daenerys, které je velmi věrný.

druhá série (Střet králů)

Daenerys vede zbytek svého khalasaru dothrackou pouští. Stále nemůže najít žádné město či útočiště, proto se rozhodne vyslat své tři nejlepší jezdce třemi různými směry. Ti mají za úkol najít nějaké místo, kde by se mohl zbytek khalasaru utábořit a najít tak útočiště.

Rakharo je jedním z nejlepších jezdců, proto se vypravuje na severovýchod. Daenerys si s ním ještě před odjezdem promluví, protože spoléhá, že právě on nalezne nějaké bezpečné místo. Po několika dnech se vrací kůň, ale Rakharo nikde. Když se Daenerys podívá do pytle, který měl kůň uvázaný kolem krku, tak v něm nalezne Rakharovu useknutou hlavu.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Mohol byť fajn.

webmaster
2.1.2022 | 19:11:12
Trepy

Oddanej borec.

3.7.2016 | 1:41:11

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama