Ennis Esmer

Ennis Esmer

Celé jméno: Ennis Esmer
Místo narození: Ankara, Turecko
Známé projekty: The Listener, Blindspot, You Me Her

Datum narození: 29.12.1978 (45 let)

Ennis Esmer je herec tureckého původu, který se narodil roku 1978 v Ankaře. Ve svých třech letech se s rodinou přestěhoval do Kanady, konkrétně do Toronta, kde vyrůstal. Vzdělával se na Earl Haig Secondary School a York University, přičemž herectví se věnoval už během studia.

Na začátku kariéry, kterou zahájil roku 2003, tedy hned po studiu, získával především filmové role, první větší seriálovou si zahrál v Billable Hours, kde se v letech 2006–2008 objevil jako Zoltan. Větší filmové role měl například ve snímcích Bezstarostný sex či Případ Sloane.

V letech 2009–2014 se proslavil díky roli v seriálu The Listener, kde si zahrál Oze Beyeho. Během toho se stihl věnovat i větším rolím v seriálech Covert Affairs a The L.A. Complex. Jakmile ukončil své působení v The Listener, získal roli v seriálu Red Oaks, kde se objevil jako Nash.

Dále měl herec výrazné vedlejší role v seriálech Man Seeking Woman, Dark Matter, Schitt's Creek, The Flash či Children Ruin Everything. Z poslední doby je znám především díky roli Riche Dotcoma, kterého si v letech 2015–2020 zahrál v seriálu Blindspot. Dále měl velké role i v seriálech Private Eyes, kde si zahrál Kurtise Mazhariho, a You Me Her, kde se objevil jako Dave Amari.

Když se zrovna nevěnuje hraní, rád píše scénáře.

Foto CC BY-SA 4.0 Ennis Esmer, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Bašír Málik 2021 2022 2
Blindspot Rich Dotcom 2015 2020 5

Filtr seriálů