Eric Nenninger

Eric Nenninger

Celé jméno: Eric John Nenninger
Místo narození: St. Louis, Missouri, USA
Známé projekty: Malcolm in the Middle, Jeepers Creepers 2, Glory Faze

Datum narození: 19.11.1978 (45 let)

Eric Nenninger je americký herec, který se narodil roku 1978 ve státě Missouri. Vzdělával se na Ladue Horton Watkins High School, po které zamířil do Los Angeles, aby tu studoval na American Academy of Dramatic Arts. Jakmile dokončil i tuto školu, tak zamířil do Oxfordu, kde se vzdělával na British American Drama Academy.

Kariéru herce odstartoval roku 2000, přičemž se hojně objevuje v seriálech i filmech. Většinou hraje vedlejší role, ale sem tam se dočkává nějakých větších. Jeho první větší rolí se stala postava Erica Hansena, kterého si v letech 2000–2002 zahrála v seriálu Malcolm in the Middle.

Následně se roku 2003 objevil v hororovém snímku Jeepers Creepers 2, kde si zahrála Scotta Braddocka. Tato role je považována za jeho vůbec největší filmovou roli. Poté se moc neobjevoval ve filmech ani seriálech, ale jeho návrat přišel roku 2008, kdy si zahrál v minisérii Generation Kill.

V letech 2010–2011 se objevil v seriálu Glory Faze, kde ztvárnil Damona Smythea, poté zamířil do seriálů Weeds, Suit Up, Kickin' It, Wet Hot American Summer: First Day of Camp, Wet Hot American Summer: 10 Years Later, One Day at a Time, The Politician a Medical Police, ve kterých měl vedlejší role. Objevil se i v seriálu The Flash, kde si roku 2020 zahrál Josepha Carvera.

Roku 2002 si vzal za ženu herečku Angel Parker, se kterou má dvě děti.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Joseph Carver 2020 2021 2

Filtr seriálů