Angel Parker

Angel Parker

Celé jméno: Angel Parker
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Lab Rats, Trial & Error, Runaways

Datum narození: 17.10.1980 (42 let)

Angel Parker je americká herečka, která se narodila roku 1980 v Los Angeles. O herectví se zajímala už v útlém věku, a tak se jí podařilo dostat na American Academy of Dramatic Arts, kde se mu vyučila. Následně začala působit v divadlech, filmech i seriálech.

Nejznámější je především díky své seriálové tvorbě, ale zpočátku se prosazovala díky svému hlasu – namluvila totiž několik herních postav. Svou první velkou hranou roli získala roku 2012, kdy byla obsazena do seriálu Lab Rats jako Tasha Davenport. Té se věnovala až do roku 2016.


Během toho se věnovala i jiným projektům, zmiňme například seriály The Soul Man či YouTube AdBlitz. Roku 2016 si zahrála v první řadě seriálu American Crime Story, kde se objevila jako Shawn Chapman.

Výrazných rolí se dočkala roku 2017. Nejdříve byla obsazena do seriálu Trial & Error jako Heidi Baker, na což navázala rolí Alex Green v seriálu The Strain. Kromě toho si v letech 2017–2019 zahrála i jednu z hlavních rolí seriálu Runaways, kde si střihla drsnou a přísnou Catherine Wilder.

I v nadcházejících letech získala několik výraznějších rolí. Jako Luna Grey se objevila v seriálu The Rookie a v seriálu Ghost Tape naopak ztvárnila Elizu Wilson.

Jejím manželem je americký herec Eric Nenninger, kterého si vzala roku 2002. S tím má dvě děti.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Catherine Wilder 2017 2019 3

Filtr seriálů