Evan Handler

Evan Handler

Celé jméno: Evan Handler
Místo narození: New York, New York, USA
Známé projekty: Ransom, Sex and the City, Californication

Datum narození: 10.1.1961 (63 let)

Handler se narodil v New Yorku sekulárním židovským rodičům Enid Irene, správkyni psychiatrické léčebny, a Murrymu Raymondovi Handlerovi, majiteli agentury a reklamnímu designérovi. Vyrůstal v městečku Cortlandt ve státě New York nedaleko Croton-on-Hudson a navštěvoval Hendrick Hudson High School v Montrose ve státě New York.

Po absolvování střední školy se přestěhoval do New Yorku a pracoval jako stážista v Chelsea Theater Center. Během této doby se objevil v off-broadwayských hrách. Poté navštěvoval Juilliard School jako člen skupiny Division's Group 12 (1979–1983), do které patřili také Kevin Spacey, Ving Rhames a Elizabeth McGovern. Handler po necelých dvou letech čtyřletý program opustil, aby přijal roli ve filmu Taps z roku 1981.

Americký herec je známý především díky roli Harryho Goldenblatta, rozvodového právníka a pozdějšího manžela Charlotte York v seriálu Sex and the City (2002–2004) a jeho obnoveném seriálu And Just Like That… (2021-dosud), a Charlieho Runkla, komicky nemotorného přítele a agenta Hanka Moodyho, v seriálu Californication). V poslední době si zahrál roli státního zástupce východního okrsku Jacoba Warnera v dramatu Power na stanici Starz.

Evan se v roce 2003 oženil s Elisou Attiovou, chemičkou italského původu, a mají spolu dceru Sofii Clementinu Handlerovou (narozenou 17. ledna 2007).

Foto: Instagram


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Sex and the City Harry Goldenblatt 2002 2004 2

Filtr seriálů