Eve Best

Eve Best

Celé jméno: Emily Best
Místo narození: Ladbroke Grove, Londýn, Anglie, Spojené království
Známé projekty: Nurse Jackie, House of the Dragon

Datum narození: 31.7.1971 (52 let)

Eve Best se narodila v roce 1971 v Londýně designové novinářce a herečce. Chodila na dívčí školu Wycombe Abbey a poté na Lincolnskou kolej na Oxfordu. V devíti letech vystoupila v dětské operní společnosti W11 Opera v Londýně. Po vysoké se přidala k Oxfordské dramatické společnosti a vystoupila s ní na Edinburgském festivalu, kde měla debut jako BeatriceMuch Ado About Nothing.

Po pár letech herectví se přihlásila na Královskou akademii múzických umění (RADA) v Londýně. Po vystudování v roce 1999 se objevila v revivalu 'Tis Pity She's a Whore, za který získala dvě ceny pro nováčky a rozhodla se pro profesionální jméno Eve Best na počest jména babičky, jelikož jméno Emily Best už bylo u britské herecké asociace zaregistrováno. Vyhrála cenu Laurence Oliviera za titulní roli ve hře Hedda Gabler a další rok byla na stejnou cenu nominovaná za ztvárnění Josie ve hře A Moon for the Misbegotten.

Na počátku roku 2007 si zahrála ve hře As You Like a později v téže roce se objevila na Broadwayi se svou minulou hrou A Moon for the Misbegotten, za kterou získala nominaci na cenu Tony. Poté se objevila ve hře The Homecing v divadle Cort v New Yorku, kde po jejím boku hráli Ian McShane, Raúl Esparza a Michael McKean. Poté se v roce 2011 objevila znovu jako Beatrice v kritiky oceňované hře Much Ado About Nothing v divadle Shakespeare's Glo­be. V roce 2013 měla svůj režijní debut a se svou hrou Macbetha vystoupila v divadle Shakespeare's Glo­be.

I když se objevuje převážně v divadle, znát jí můžete i z filmů a televize. Začneme jejími filmovými rolemi. V roce 2002 si zahrála Eleanor Shackleton ve televizním filmu Shackleton, kde v hlavní roli hrál Kenneth Branagh. A poté v roce 2010 si zahrála vévodkyni z Windsoru, Wallis Simpsonovou ve filmu Králova řeč, kde v hlavní roli hráli Colin Firth a Geoffrey Rush.

Seriálových rolí už má mnohem víc. V roce 2001 si zahrála Ellen McGillvray v miniseriálu The Infinite Worlds of H. G. Wells. Poté jste ji mohli zahlédnout v šesti dílech seriálu Vital Signs (2006). Od roku 2009 do roku 2013 měla pak hlavní roli Dr. Eleanor O'Hara v seriálu Nurse Jackie. Mezitím se stihla v roce 2011 objevit ve čtyřech dílech miniseriálu The Shadow Line a dvou dílech Up All Night.

V roce 2014 měla hlavní roli v miniseriálu The Honourable Woman, kde si zahrála Monicu Chatwinovou. O dva roky později pak získala jednu z hlavních rolí v seriálu Stan Lee's Lucky Man, kde ztvárnila Annu Claytonovou. V roce 2021 si zahrála Farah Dowlingovou, ředitelku školy Alfea, ve fantasy seriálu Fate: The Winx Saga a od roku 2022 ji můžeme vídat v seriálu House of the Dragon, kde hraje Rhaenys Targaryen.

Foto: CC BY 2.0 Sarah Ackerman, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
House of the Dragon Rhaenys Targaryen 2022 2022 1
Fate: The Winx Saga Farah Dowlingová 2021 2022 2

Filtr seriálů