Eve Best

Eve Best

Celé jméno: Emily Best
Místo narození: Ladbroke Grove, Londýn, Anglie, Spojené království
Známé projekty: Nurse Jackie, The Honourable Woman, Stan Lee's Lucky Man, Fate: The Winx Saga

Datum narození: 31.7.1971 (50 let)

Eve Best se narodila v roce 1971 v Londýně designové novinářce a herečce. Chodila na dívčí školu Wycombe Abbey a poté na Lincolnskou kolej na Oxfordu. V devíti letech vystoupila v dětské operní společnosti W11 Opera v Londýně. Po vysoké se přidala k Oxfordské dramatické společnosti a vystoupila s ní na Edinburgském festivalu, kde měla debut jako Beatrice v Much Ado About Nothing.

Po pár letech herectví se přihlásila na Královskou akademii múzických umění (RADA) v Londýně. Po vystudování v roce 1999 se objevila v revivalu 'Tis Pity She's a Whore, za které získala dvě ceny pro nováčky a rozhodla se pro profesionální jméno Eve Best na počet jména babičky, jelikož jméno Emily Best už bylo u britské herecké asociace zaregistrováno. Vyhrála cenu Laurence Oliviera za titulní roli ve hře Hedda Gabler a další rok byla na stejnou cenu nominovaná za ztvárnění Josie ve hře A Moon for the Misbegotten.


Na počátku roku 2007 si zahrála ve hře As You Like a později v téže roce se objevila na Broadwayi se svou minulou hrou A Moon for the Misbegotten, za kterou získala nominaci na cenu Tony. Poté se objevila ve hře The Homecing v divadle Cort v New Yorku, kde po jejím boku hráli Ian McShane, Raúl Esparza a Michael McKean. Poté se v roce 2011 objevila znovu jako Beatrice v kritiky oceňované hře Much Ado About Nothing v divadle Shakespeare's Glo­be. V roce 2013 měla svůj režijní debut a se svou hrou Macbetha vystoupila v divadle Shakespeare's Glo­be.

I když se objevuje převážně v divadle, znát jí můžete i z filmů a televize. Začneme jejími filmovými rolemi. V roce 2002 si zahrála Eleanor Shackleton ve televizním filmu Shackleton, kde v hlavní roli hrál Kenneth Branagh. A poté v roce 2010 si zahrála vévodkyni z Windsoru, Wallis Simpsonovou ve filmu Králova řeč, kde v hlavní roli hráli Colin Firth a Geoffrey Rush.

Seriálových rolí už má mnohem víc. V roce 2001 si zahrála Ellen McGillvray v miniseriálu The Infinite Worlds of H. G. Wells. Poté jste ji mohli zahlédnout v šesti dílech seriálu Vital Signs (2006). Od roku 2009 do roku 2013 měla pak hlavní roli dr. Eleanor O'Hara v seriálu Nurse Jackie. Mezitím se stihla v roce 2011 objevit ve čtyřech dílech miniseriálu The Shadow Line a dvou dílech Up All Night. V roce 2014 měla hlavní roli v miniseriálu The Honourable Woman, kde si zahrála Monicu Chatwinovou. O dva roky později pak získala jednu z hlavních rolí v seriálu Stan Lee's Lucky Man, kde ztvárnila Annu Claytonovou. A v roce 2021 si zahrála Farah Dowlingovou, ředitelku školy Alfea, ve fantasy seriálu Fate: The Winx Saga.

Foto: CC BY 2.0 Eve_Best.jpg: Sarah Ackerman from New York, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fate: The Winx Saga Farah Dowlingová 2021 2021 1

Filtr seriálů