Felicia Day

Felicia Day

Celé jméno: Kathryn Felicia Day
Místo narození: Huntsville, Alabama, USA
Známé projekty: June, The GuildEureka

Datum narození: 28.6.1979 (44 let)

Americká rodačka Felicia Day se narodila roku 1979 v Huntsvillu. Už odmala působila tak nějak všestranně, což dokázala i v pozdějších letech, protože není známá pouze jako herečka. Avšak kvůli svému otci, který se živil jako vojenský lékař, byla v mládí nucena se svým bratrem Ryonem často stěhovat.

Kvůli častému stěhování se učila doma, přičemž možná právě díky tomu nastoupila již ve svých 16 letech na University of Texas, kde se soustředila na matematiku. Školu dokončila jako jedna z nejlepších ve svém ročníku.

I když se na vysoké škole věnovala přírodovědeckému oboru, tak ji to vždycky táhlo ke kultuře. Konkrétně se věnovala baletu a hraní na housle. Po vystudování se však rozhodla přestěhovat do Los Angeles, kde se chtěla stát herečkou. To bylo totiž její skutečnou vášní.

Kariéru zahájila roku 2001, kdy získala první epizodní role v různých seriálech. Poprvé na sebe dokázala upozornit roku 2003, kdy se objevila v seriálu Buffy the Vampire Slayer jako Vi. Následně se objevila v televizním filmu June, kde si zahrála ústřední postavu June Marii Jacobs.

Kromě herectví vždycky milovala RPG hry, a proto roku 2007 vytvořila seriál The Guild, kde se zaměřovala na tuto tematiku. Seriál byl amatérského formátu, vysílal se na YouTube, nicméně se poměrně zpopularizoval, a proto se ho chopila společnost Microsoft, která mu patřičně zvýšila rozpočet. Seriál se vysílal až do roku 2013 a herečka si tu zahrála hlavní roli Codex.

Během toho se herecky podílela na několika dalších projektech. Zahrála si například role ve fantasy seriálech The Legend of Neil a Dragon Age: Redemption (zde ztvárnila roli Tallis, kterou namluvila i ve hře Dragon Age 2) a ve filmu Red: Werewolf Hunter sehrála ústřední roli Virginie Sullivan. Mimo to se podílela například i na minisérii Dr. Horrible's Sing-Along Blog.

V letech 2011–2012 mohla uplatnit své vědomosti ve vědeckém seriálu Eureka, kde se pravidelně objevovala jako Holly Marten. Poté zavítala do menších rolí seriálů Husbands, Fish Hooks, Generator Rex, Outlands a My Gimpy Life.

Z jejích dalších hraných rolí zmiňme Karen ze seriálu Con Man, Charlie Bradbury ze Supernatural, Kingu ForresterMystery Science Theater 3000: The Return a Poppy KlineThe Magicians. V poslední době se také věnuje i dabování, namluvila postavy například v seriálech The High Fructose Adventures of Annoying Orange, Adventure Time, Stretch Armstrong & the Flex Fighters, Skylanders Academy a Marvel's Spider-Man.

Herečka je zároveň i poměrně schopnou producentkou, protože má na svém kontě hned několik seriálů. Kromě zmíněného seriálu The Guild se produkčně podílela i na seriálech Dragon Age: Redemption, Sword & Laser, Written by a Kid, The Flog, Fetch Quest, Outlands, Caper, Spooked, Morganville: The Series, Titansgrave: The Ashes of Valkana, TableTop, LARPs a Co-optitude.

Herečce se podařilo světu dokázat to, že pokud má někdo o něco velký zájem, tak se tomu může věnovat profesionálně, a ještě k sobě může přitáhnout pozornost velkých společností. Díky svému velkému zájmu o RPG hry navázala několik vztahů s velkých herními společnostmi, které jí dovolily například namluvit postavy.

Felicia Day je známá díky svým zrzavým vlasům, a proto je prakticky nepřehlédnutelná. Často spolupracuje s hercem Wilem Wheatonem, se kterým se podílela na tvorbě online seriálu TableTop a sepsání komiksu s názvem The Guild: Fawkes. Mimo to si spolu zahráli v seriálu Eureka.

Roku 2017 se herečce narodila dcera Calliope Maeve Day, avšak nikdo netuší, kdo je jejím otcem, protože herečka v té době s nikým nechodila, údajně.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Magicians Poppy Kline 2018 2019 2
Adventure Time Betty 2011 2018 4
Eureka Holly Marten 2011 2012 2
Dragon Age: Redemption Tallis 2011 2011 1

Filtr seriálů