Adventure Time (Čas na dobrodružství)
96/100 - 45×

Adventure Time(Čas na dobrodružství)

Finn je chlapec s parádní čapkou a moudrým psem jménem Jake, který ovládá kouzelné síly. Společně zažívají podivná dobrodružství v postapokalyptické zemi jménem Ooo.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
10 sezón | Cartoon Network | 15 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Felicia Day (Betty),

Betty

Betty

Snoubenka Simona Petrikova, která je odhodlaná udělat vše proto, aby zničila Ledovou korunu.

Sezóny 4
2011 - 2018

Betty se poprvé objevuje v epizodě Betty, kde projde portálem za Simonem, který následně kvůli nedostatku moci v Ledové koruně pomalu umírá. Betty však stihne koruně navrátit její moc a se slibem, že zničí Ledovou kletbu, Simona opouští.

Finn a Jake si v epizodě You Forgot Your Floaties všimnou Betty nést helmu, a tak ji pronásledují až do domku Magického Mága, kde se dozvídají, že Betty pomáhá Magickému Mágovi se vrátit na Mars, aby dokázala, že každý, kdo používá magii, se může vrátit zpátky do normálního stavu. Nejen že se Betty dozvídá, že její teorie je pravdivá, ale také získává od Magického Mága jeho kouzelnou čepici a dostává tak moc. Po té ihned beze stopy zmizí.

Betty se zpátky objeví v epizodě King's Ransom, kde podplatí lišky, aby unesly Guntera, za kterého vyžaduje od Ledového krále jeho korunu. Ledový král jí ji nakonec dá. Betty do ni následně vloží svůj program a společně s Gunterem ji odevzdá zpátky Ledovému králi.

V epizodě Broke His Crown je Betty v Ledové koruně úspěšně naprogramovaná a plně funkční. Její program ale Ledového krále poškodí a to donutí Princeznu Žvýkačku a Marcelínu vstoupit do koruny. Zde se potkávají s několika předcházejícími nositeli a s dinosaurem Guntrem, který je zavede k Simonovi. Epizoda končí tím, že se program Betty přeměnil na neškodný vůči koruně, která se postupně začala stabilizovat a Betty mazat.

Betty se snaží po dobu co je Finn s Jakem pryč sblížit s Ledovým králem a donutit ho si tak vzpomenout. Její snaha však přijde vniveč a místo vysvobození Simona je ona samotná uvězněna do ledové kostky kouzelnicí Pim, která využije její moc, aby probudila moc ve čtyřech elementech.

V ledové kostce nevydrží dlouho, jelikož hned v následující epizodě je Ledovým králem, Finnem a Jakem vysvobozena. Spolu se pak snaží kouzlo Pim zničit a vrátit zemi Ooo do původního stavu.

Její další šance na zničení koruny nastává v epizodě Elements, Part 8: Skyhooks II, kde zradí Finna a odlétá s Ledovým králem a drahokamy do oblak. Zde vyvolá kouzlo na vrácení času, aby donutila Simona si Ledovou korunu nikdy nenavléct. Ledový král ji však kouzlo zkazí a Betty je přesunuta na Mars.

Betty se s Finnem a Jakem zase shledává v epizodě Temple of Mars, kde Finnovi pomáhá najít Jakea. Na cestě ji však dojde, že k vrácení Simona zpátky, musí pracovat ještě více.

Foto: Cartoon Network

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama