Fernando Chien

Fernando Chien

Celé jméno: Chien Fu-Nan
Místo narození: Tchaj-pej, Čínská republika
Známé projekty: The Guild, The Last Ship, Iron Fist

Datum narození: 6.10.1974 (49 let)

Fernando Chien, někdy uváděn jako Funan Chien, je herec, který se narodil v Čínské republice. Jako malý se přestěhoval se svou rodinou do Kanady, kde sice jevil zájem o herectví, ale zaměřil se více na bojové umění. Například se věnoval studiu kung-fu v Montréalu. Studoval také na škole McGill University.

Roku 2002 se však přestěhoval do Los Angeles, kde usiloval o to stát se hercem, což se mu nakonec povedlo. Kromě kung-fu ovládá například i džu-džitsu nebo thaibox. Jeho učiteli byli Gokor Chivichyan a Gene LeBell na Hayastan MMA Academy.

Své znalosti bojového umění pochopitelně využívá ve filmech či seriálech, ve kterých často působí jako kaskadér. Co se týče jeho rolí, tak jsme si ho mohli všimnout především v seriálech. V letech 2008–2009 se objevoval v seriálu The Guild, kde si zahrál Wadea.

Když pomineme několik menších a nevýrazných rolí, tak jsme ho dále mohli vidět v seriálu The Last Ship, kde si zahrál prezidenta Penga Wu. Dále si roku 2018 zahrál v seriálu Iron Fist, kde se objevil jako jednooký padouch Čchen Wu.

Zmiňme se ještě o jeho filmovém působení. V menších rolích jsme si ho mohli všimnou ve snímcích Warrior, Rychle a zběsile 5 či Zúčtování.

Foto: Syfy


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Čchen Wu 2018 2018 1
The Last Ship Peng Wu 2016 2016 1

Filtr seriálů