Fredrik Hiller

Fredrik Hiller

Celé jméno: Fredrik Andreas Hiller
Místo narození: Stockholm, Stockholms län, Švédsko
Známé projekty: Operation Ragnarök, Vikings

Datum narození: 20.8.1970 (53 let)

Fredrik Hiller je švédský herec a příležitostný režisér a scenárista, který se narodil roku 1970 ve Stockholmu. Herectví se vyučil na Malmö Theatre Academy, kde působil v letech 1995–1998. Svou první roli získal už roku 1996.

Předně se věnuje domácí produkci, proto ho jen málokdy nalezneme v nějakém zahraničním filmu či seriálu. Znát ho můžeme například z minisérie Graven, ve které se v letech 2004–2005 objevil jako Anton. Výraznější roli měl i v seriálu Bron/Broen, kde si roku 2013 zahrál Marcuse.

Následně si zahrála například ve filmu Operation Ragnarök nebo v seriálu Vikings, kde se roku 2020 objevil jako Thorkell. Jak již bylo zmíněno, jedná se o příležitostného režiséra, z této pozice má na svém kontě zatím filmy Psalm 21 a právě již zmiňovaný Operation Ragnarök.

Foto: History


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Thorkell 2020 2020 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů