Vikings (Vikingové) Thorkell

Thorkell

Thorkell

Pyšný vikinský jarl, který na volbě krále celého Norska podpořil Haralda.

Sezóny 1
2020 - 2020

Thorkell, někdy přezdívaný jako Thorkell Vysoký, to mezi Vikingy dotáhl poměrně daleko, protože se stal jarlem neznámého dánského území, nicméně nikdy se nestal králem podobně jako jiní Vikingové. Tím se naopak stal jeho bratr Hemming, který se však později vyplavil do Anglie, kde patřil k nejmocnějším Černým Dánům, kteří se tu kdy vyskytovali.

Jedná se o poměrně pyšného Vikinga, který si cení především svého vysokého postavení. Moc se mu proto nelíbil fakt, že král Olaf plánuje svolat všechny severské vladaře k tomu, aby společně zvolili jednoho jediného krále, který bude vládnout všem Vikingům.


Mezi pozvanými vládci se překvapivě ocitl i jarl Thorkell, který se i přes odpor nakonec zúčastnit setkání. Na něm hlasoval pro krále Haralda, přičemž jako jedinému přítomnému (tedy kromě Haralda a Bjorna) se mu podařilo získat jeden hlas na krále celého Norska.

Thorkell je…

  • bratrem Hemminga

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás