Garrett Hedlund

Garrett Hedlund

Celé jméno: Garrett John Hedlund
Místo narození: Roseau, Minnesota, USA
Známé projekty: Eragon, Tron: Legacy, Na cestě, Tulsa King

Datum narození: 3.9.1984 (39 let)

Garrett je americká herec se skotskými kořeny z otcovy strany a norsko-německými z matčiny. Má staršího bratra Nathaniela a starší sestru Amandu. Vyrůstal na odlehlé dobytčí farmě poblíž minnesotského maloměsta Wannaska uvnitř skandinávské diaspory. Když byl v deváté třídě, přestěhoval se s matkou do Arizony a po dostudování střední školy se přesunul do Los Angeles, aby usiloval o hereckou kariéru.

V roce 2004 získal svou první roli, a to Patrocluse ve filmu Trója. V témže roce si zahrál i ve filmu Světla páteční noci. Následovala role ve Čtyři bratři (2005) a v roce 2006 na sebe upozornil coby Murtagh ve velkofilmu Eragon. Po boku Lindsey Lohan si zahrál ve filmu Vlastní pravidla (2007) a s Kevinem Baconem se účastnil filmu Rozsudek smrti (2007), kde Garrett ztvárnil ústředního záporáka.

V roce 2010 sehrál hlavní roli Sama Flynna ve filmu Tron: Legacy. Garrett byl rovněž zvažován do role Kapitána Ameriky v MCU, avšak nakonec ji musel odmítnout, jelikož se natáčení krylo s natáčením Trona. Stihl však roli v hudebním filmu Síla country (2010). Ve filmu Na cestě (2012), který je založen na knize od Jacka Kerouaca, sehrál roli Deana Moriartyho. Podle všeho byl Garrett kandidátem na role Christiana Greye ve filmové sérii Padesát odstínů šedi a Finnicka Odaira v sérii Hunger Games, avšak obě odmítl. Dále si Garrett zahrál například ve filmech V nitru Llewyna Davise (2013), Nezlomný (2014), Pan (2015), Mudbound (2017), Trojí hranice (2019) či The United States vs. Billie Holiday (2021).

Garrett má na svém kontě i pár seriálových rolí, a to v projektech jako Mosaic, Modern Love a Tulsa King.

Co se týče jeho osobních vztahů, tak v letech 2012–16 randil s herečkou Kirsten Dunst a krátce byli dokonce zasnoubení, než se nakonec rozešli. V roce 2019 začal mít vztah s Emmou Roberts a na konci roku 2020 se jim narodil jejich první syn, jehož kmotrem je herec Tim McGraw. Garrett s Emmou se ale bohužel na začátku roku 2022 rozešli.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tulsa King Mitch Keller 2022 1

Filtr seriálů