Kevin Bacon

Kevin Bacon

Celé jméno: Kevin Norwood Bacon
Místo narození: Filadelfie, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Tajemná řeka, X-Men: První třída, The Following

Datum narození: 8.7.1958 (65 let)

Kevin se narodil roku 1958 ve Filadelfii, odkud v 17 letech odešel do New Yorku, kde začal působit na divadle. Jeho kariéra nabírala na obrátkách, když se objevil na Broadway, kde si dokonce zahrál po boku Seana Penna a Vala Kilmera. Avšak jeho první filmová zkušenost nastala až roku 1978, když se objevil ve filmu Zvěřinec časopisu National Lampoon. Touto rolí si získal pozornost a první větší úspěch následoval až ve filmu Footloose.

Kariéra tohoto herce začala stoupat. Byl čím dál více žádanější, protože mohl hrát jakékoliv herecké charaktery – špatné i dobré. Režiséři jej začali obsazovat do hlavních rolí ve filmech jako Manželské etudy, Trestní zákon, Velkofilm či Chvění. Opravdu dobré výkony podal ve filmech JFK, Pár správných chlapů, Apollo 13 či Spáči.

Po přelomu století je znám svými rolemi ve filmech Muž bez stínu, Ozvěny mrtvých, Tajemná řeka, Rozsudek smrti a X-Men: První třída. Roku 2012 přijal roli bývalého agenta FBI Ryana Hardyho v televizním seriálu The Following.

Kevin byl nominován na spoustu cen. Nejvýznamnější byla jeho nominace na Zlatý glóbus za roli ve filmu Divoká řeka. Kevin je také režisérem. Natočil dva snímky: Losing Chase (který získal tři Zlaté glóby) a Miláček.

Kevin má pět sourozenců a je z nich nejmladší. S jedním ze svých bratrů tvoří polovinu hudebního kvarteta The Bacon Brothers. Roku 1988 se oženil s Kyrou Sedgwick (seriál Closer), se kterou je dodnes. Narodily se jim dvě děti, Travis Sedgwick Bacon a Sosie Ruth Bacon.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Following Ryan Hardy 2013 2015 3
X-Men Sebastian Shaw 2011 2011 1

Filtr seriálů