X-Men Sebastian Shaw

Sebastian Shaw

Sebastian Shaw

Vůdce Hellfire Klubu a mutant manipulující s kinetickou energií. Za druhé světové války vystupoval pod jménem Klaus Schmidt.

Sezóny 1
2011 - 2011

Informace

Skutečné jméno: Sebastian Shaw
Druh: mutant
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Představitel: Kevin Bacon
Autoři postavy: Chris Claremont, John Byrne
Poprvé se objevil v: X-Men #129 (1980)
Rok vzniku: 1980

Filmy

X-Men: První třída (2011)


Filmový příběh

Během druhé světové války vystupoval pod jménem Dr. Klaus Schmidt a pracoval jako vědec pro nacisty. Stál u zrodu Magneta, jehož osobnost pomohl sám stvořit. V koncentračním táboru zabil jeho matku. Erik si z toho odnesl malou kovovou minci.

Na začátku šedesátých let založit Hellfire Klub, který měl předat svět pod vládu mutantů. Shaw byl skvělý manipulátor a tak přesvědčoval velitele jak z Ameriky u Sovětského svazu, aby přesunuly své jednotky a jaderné zbraně. Tento čin nakonec vyústil v Kubánskou raketovou krizi. Shaw a jeho Hellfire Klub chvíli úspěšně utíkali před začínajícími X-Meny a Magnetem, nakonec je ale zastihli v základně CIA, kde zabili Darwina a na svou stranu převedli Angel. Shaw byl nakonec zabit na Kubě, kdy Magneto prohnal jeho hlavou minci, jenž s sebou nosil od jejich setkání v koncentračním táboře.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Reklama

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců