Terry Crews

Terry Crews

Celé jméno: Terry Alan Crews
Místo narození: Flint, Michigan, USA
Známé projekty: Expendables: Postradatelní, Brooklyn Nine-Nine

Datum narození: 30.7.1968 (55 let)

Terry Crews je americký herec, šoumen a bývalý fotbalista. Narodil se roku 1968 v Michiganu a je synem Terryho a Patricie Crewsových. Společně s jeho dvěma sourozenci ho vychovávala především jeho matka, protože se jeho otec raději věnoval alkoholu než výchově svých dětí.

V průběhu mládí hrál na flétnu, studoval na umělecké škole a když nastoupil na Western Michigan University, připojil se k fotbalovému týmu a vysloužil si sportovní stipendium. Fotbalovou kariéru odstartoval roku 1991 a dokázal se prosadit jako obránce. Sportu se věnoval až do roku 1997, kdy skončil, přestěhoval se do Los Angeles a zahájil hereckou kariéru.

O herectví se zajímal vždycky, ale nakonec se mu věnoval až po fotbale. Znám je především díky svým komediálním rolím, které propojuje se sportovním žánrem. Schopen je však ztvárnit i vážné role.

První role se dočkal roku 2000, když se objevil jako Vincent ve snímku 6. den. Následně zazářil v komediích jako Další hroznej pátek, Někdo to rád blond, Trestná lavice, Pokouřeníčko, (J)elita ze střídačky, Absurdistán, Skóruj!, Norbit, Dostaňte agenta Smarta, Prostředníci, Šťastný los, Scary Movie 5, The Single Moms Club, Dovolená za trest či Sorry to Bother You.

Co se týče vážných rolí, jako Hale Caesar zazářil v trilogii Expendables: Postradatelní, i když i zde představoval hlavního komika. Poté si zahrál ještě v akčním sci-fi Gamer, komiksovce Deadpool 2 a sportovním dramatu Velký draft.

V průběhu své kariéry ztvárnil i několik velkých seriálových rolí. Například v letech 2005–2009 vystupoval v komedii Everybody Hates Chris, ve které si zahrál Julia. Poté v letech 2010–2012 zavítal i do seriálů Are We There Yet? a The Newsroom.

Po krátkém působení v seriálu Arrested Development získal roli Terryho Jeffordse v seriálu Brooklyn Nine-Nine, kde vystupoval v letech 2013–2021. Během toho se začal věnovat dabingu animovaného seriálu Craig of the Creek a roku 2022 se objevil v epizodní roli seriálu Tales of the Walking Dead.

Znám je také díky reklamám Old Spice, které jsou mnohými považovány za jedny z nejlepších a nejzábavnějších vůbec. V mládí vyrůstal v křesťanské domácnosti, a proto je dodnes křesťanem. Roku 1989 si vzal za ženu Rebeccu King, se kterou má čtyři dcery a jednoho syna. A už je i dědečkem jednoho vnoučete.

I Crews sehrál svou roli v době, kdy herci začali obviňovat ostatní ze sexuálního obtěžování. Nikdo však neobvinil jeho, ale naopak on někoho jiného. V roce 2016 ho totiž prý obtěžoval wrestlingový agent Adam Venit, a tak na něj později podal trestní oznámení.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tales of the Walking Dead Joe 2022 2022 1
X-Men Bedlam 2018 2018 1
Brooklyn Nine-Nine Terry Jeffords 2013 2021 8
The Newsroom Lonny Church 2012 2012 1

Filtr seriálů