Giovanni Ribisi

Giovanni Ribisi

Celé jméno: Giovanni Ribisi
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Avatar, To je náš hit!, Smrt panen

Datum narození: 17.12.1974 (43 let)

Giovanni se narodil v Kalifornii 17. prosince 1974. Už jako malé dítě se objevil v několika sitcomech, jako například i u nás známých hitech Báječná léta a Ženatý se závazky. V televizi se zabydlel a od roku 1990 se pravidelně objevoval v nejrůznějších seriálech, jako například Family Album. Mihl se i v Aktech X nebo ve Walker Texas Ranger. Vrchol jeho televizní kariéry pak nastal v roce 1994, kdy se nejprve objevil v Nemocnici Chicago Hope a potom v Přátelích, kde ztvárnil roli bratra jedné z hlavních postav – praštěné Pheobe.

Od té doby se začal čím dál tím víc objevovat i ve filmech. Pro svět kinosálů ho objevil Tom Hanks, který si ho vybral do svého režijního debutu To je náš hit!. Následoval Pošťák Kevina Costnera, Lost Highway Davida Lynche nebo Zachraňte vojína Ryana Stevena Spielberga. V pozdějších letech pak hrál ve filmech jako Smrt panen, Téměř dokonalý zločin, 60 sekund, Nebe, Ztraceno v překladu nebo Návrat do Could Mountain. Zároveň se objevil i v několika seriálech (Vincentův svět, Jmenuji se Earl). Nyní jde naproti dalšímu velkému úspěchu – pro svůj film Avatar si jej vybral samotný James Cameron.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.