Avatar
93/100 - 26×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet)

Parker Selfridge

Parker Selfridge

Zástupce společnosti RDA, který chce získat cenný nerost, který se nachází pod vesnicí kmene Omaticaya. Nemá Na'vi v lásce a pro získání toho, co nejvíc chce, je ochoten zajít kamkoliv.

Sezóny 1
2009 - 2009

Zástupce společnosti RDA, která projekt na Pandoře přivedla k životu. Dohlíží na to, že se peníze vložené do Pandory společnosti časem vrátí. Jedním z důvodů návštěvy této planety je získání velice cenného unobtainia, což je nerost, který se shodou okolností nachází v hlavní vesnici kmene Omaticaya. Parker chce tento nerost získat za každou cenu. Dokonce ví, že se nachází pod vesnicí Na'vi, ale k útoku se neodhodlal především kvůli doktorce Grace Augustine, která útok všemi možnými prostředky oddaluje.

Nejdříve se pokusí Parker Selfridge vše vyřešit mírumilovně. Jake Sully se vetře mezi kmen, složí jejich zkoušky a dokonce se i zamiluje do Neytiri, dcery samotného náčelníka. Jakmile ale čas ubíhá, Jakeovi Na'vi přirostou k srdci a postupem času má k nim blíž než k lidem, které pomalu ale jistě začíná nenávidět.


Parker přesto věří v diplomacii a dává Jakeovi hodinu na to, aby kmen přesvědčil k odchodu ze svého rodného stromu. To se samozřejmě Jakeovi nepodaří, a tak se Selfridge spojuje s plukovníkem Milesem Quaritchem a podniknou útok na strom kmene Omaticaya. V osudné bitvě ale lidé prohrají, a Parker Selfridge je vyhnán z Pandory zpět na Zemi.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Měl dobrý hlášky, jinak takový standard…

webmaster, grafik
3.6.2017 | 18:59:27

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2021. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama