Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Tsireya

Tsireya

Dcela náčelníka Tonowariho, která pomáhá Sullyovým zorientovat se v kmeni Metkayina. Najde zalíbení v Lo'akovi, což se pochopitelně nelíbí jeho bratrovi Ao'nungovi, který sestru hlídá.

Sezóny 1
2022 - 2022

Tsireya je nejstarší dcerou náčelníka Tonowariho a jeho ženy Ronal z kmene Metkayina. Tsireya má ještě bratra Ao'nunga, se kterým jsou občas problémy. S celou rodinkou se setkáváme ve chvíli, kdy do kmene zavítá Jake Sully se svou vlastní rodinou. Celý kmen je k nováčkům zpočátku obezřetný.

Tsireya dostane za úkol naučit Jakeovo děti zorientovat se v novém kmeni. Taktéž je provede Cestou vody a naučí je pořádně plavat a potápět se. V Tsireye najde zalíbení především dospívající Lo'ak, se kterým pracují hormony. Jenže cesta k ní není tak jednoduchá, neboť její bratr Ao'nung dělá samé problémy a pokusí se Lo'aka poměrně nekompromisním způsobem zbavit.

Děti ale naštěstí dokážou najít společnou řeč. Z Ao'nunga a Lo'aka se stanou přátelé, mezi Tsireyou a Lo'akem zase vznikne zvláštní pouto, které se možná do budoucna promění v lásku. Tsireya stojí za Sullyovými i ve chvíli, když do kmene Metkayina přijde Miles Quaritch, který si jde pro Jakeovu hlavu. Tsireya ovšem bere Sullyovy jako součást kmene a je ochotná za ně bojovat.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Zatím nevím co si myslet. Do dalších dílů může být zajímavá. Teď je to jen taková holka pro jednoho z Jakeových synů.

webmaster, grafik
4.1.2023 | 14:10:33

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama