Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Norm Spellman

Norm Spellman

Antropolog vědeckého týmu a asistent doktorky Grace Augustine. Norm se stane dobrým přítelem Jakea, ke kterému se ve finální bitvě přidá proti Milesovi Quaritchovi a bude bojovat po boku rasy Na'vi.

Sezóny 2
2009 - 2022

Antropolog vědeckého týmu a asistent doktorky Grace Augustine. Celou Pandorou miluje, je naprosto fascinován rasou Na´vi a ve svém Avataru tráví většinu volného i pracovního času a s nepolevujícím úžasem studuje zdejší život, který ve všech směrech bohatý. Když dorazí na Pandoru Jake Sully, stanou se blízkými přáteli, kteří se spolu vydají na výpravu planetou.

Když se ovšem na ní Jake ztratí, ještě s větším údivem druhý den Jakea přivitá, když přežil noc na Pandoře, které jsou považovány za smrtelné. Jake následně složí zkoušky do klanu Omaticaya, což trochu vyústí v menší rivalitu mezi ním a Normem. Ten zná jejich život od A do Z a cítí se trošku dotčen, když klan nevybral jako svého zástupce jeho, ale Jakea.

Když plukovník Miles Quaritch podnikne útok na vesnici Omaticayů, Norm je zcela zdrcen. Jakmile se z útoku vrátí pilotka Trudy Chacon, Norm se k ní okamžitě přidává a společně s Jakem a Grace utečou. Norm se následně ve finální bitvě přidává na stranu Na'viů, ale je těžce zraněn. Jeho status je aktuálně neznámý, takže nevíme, zda vůbec průběh bitvy přežil.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Nevýrazný

17.2.2023 | 17:27:53
tom99

Takový blb…

webmaster, grafik
3.6.2017 | 18:58:56

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama