Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Tonowari

Tonowari

Vůdce kmene Metkayina, který je zpočátku zdrženlivý k Jakeovi a jeho rodině. Následně si k nim ale najde cestu. Jeho synem je Ao'nung a dcerou Tsireya. S oběma má dobrý vztah.

Sezóny 1
2022 - 2022

Tonowari patří do kmene Metkayina a je jejich vůdcem, což se v řeči Na'vi řekne Olo'eyktan. Tonowariho manželkou je Ronal, se kterou má zatím dvě děti – Ao'nunga a Tsireyu. Pár ale čeká další dítě, které by se Ronal mělo narodit co nevidět. Tonowari je dlouholetým vůdcem kmene, který se nezapojil do války proti RDA, přesto slyšel o průběhu bitev.

Když do podmořského světa zavítá Jake Sully a jeho rodina, Tonowari je zpočátku zdrženlivý. Nechce, aby Jake s sebou přinesl problémy kmene Omaticaya. Když ale vidí Jakeovu rodinu, nakonec všem povolí, aby s nimi zůstali. Všichni ale musí ctít zvyky místních a naučit se rychle zorientovat ve světě pod vodou, kde klan tráví značnou část jejich života.

Tonowari postupně řeší několik problémů se svým synem a se syny Jakea. Vždy ale vůdci dokážou najít společné slovo a domluvit se na dalším postupu. Když RDA vystopuje Sullyho u kmene Metkayina, všichni jsou v nebezpečí. Tonowari a jeho lid pomůže v boji. Po bitvě je Jakeovi jasné, že musí kmen opustit, neboť je vystavil zbytečnému nebezpečí. Tonowari si to ale překvapivě nepřeje a chce, aby Sullyovi zůstali, protože nyní jsou součástí kmene.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Takový zaměnitelný vůdce s kterýmkoliv jiným. Ničím moc nevyčnil, ale neříkám, že to není sympaťák.

webmaster, grafik
29.12.2022 | 9:24:59

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama