Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Lyle Wainfleet

Lyle Wainfleet

Mariňák, který slouží pod Trudy Chacon. Na jejím Samsonu působí jako střelec. Když ale Trudy zběhne k Na'vi, Lyle zůstává věrný lidem a ve svém AMP obleku se vydá do války proti nepřátelské rase.

Sezóny 2
2009 - 2022

Lyle Wainfleet je mariňák, který žije již několik let na Pandoře. Mezi doktory a vědci není moc oblíbený, je to typický voják s mozkem kuřete. Když na planetu dorazí Jake Sully a doktorka Grace Augustine mu chce místní končiny ukázat, Lyle se chce vydat s nimi. Augustine to ovšem zakáže, protože Lylea nemá moc v lásce.

Lyle také patří do týmu Trudy Chacon. Na jejím Samsonu působí jako střelec. Když plukovník Miles Quaritch povolí útok na vesnici kmene Omaticaya, Wainfleet u boje nechybí. Společně s Trudy se vydá do bitvy, kde roztřílí svým kulometem rodný strom Na'vi. Trudy se ovšem rozhodne vrátit na základnu, a Lyle je nucen odletět s ní.

Po návratu na základnu Trudy uteče s Jakem, Grace, Maxem Patelem a Normem Spellmanem, Lyle zůstává věrný Quaritchovi. Společně s ním se vydá do boje proti Na'vi. Tentokrát ale nebude bojovat v letounu, ale ve svém speciálním AMP obleku. Lyle také zabije Neytiri Ikrana. Když se příroda Pandory spikne proti lidem, Lyle je během bitvy zabit.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Klasická vymletá hlava… :-)

webmaster, grafik
3.6.2017 | 19:00:33

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama