Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Miles Quaritch

Miles Quaritch

Šéf bezpečnosti výpravy na Pandoře a velitel útočných akcí. Není zastáncem diplomacie a nejradši by si vzal násilím, pro co přišel na Pandoru. Svého boje se následně dočká, když Jake zradí svůj lid.

Sezóny 2
2009 - 2022

Šéf bezpečnosti výpravy na Pandoře a velitel útočných akcí. Funguje v podstatě jako hlídací pes společnosti, která chce přeskočit pokusy o diplomatické styky s domorodci a začít co nejdřív těžit hodnotné minerály. Quaritch poznal nástrahy Pandory hned první den na planetě, kdy se s tým vydal na výpravu a vyvázl z ní s obrovskou jizvou přes celý obličej.

Plukovník Quaritch je voják každým coulem. Mrzutý, agresivní a Na´vie chápající pouze jako škodnou. Zároveň je ale také loajální svým lidem a umí se o ně postarat. A náramně mu hraje do karet, že Jake Sully, na rozdíl od svého zesnulého bratra, je bývalý mariňák. Zpočátku se tak jeho prostřednictvím snaží kmen domorodců infiltrovat. Když to ale nevyjde, nasadí na ně hrubou sílu.

Když Quaritch zjistí, že se Jake definitivně přidal na stranu domorodců, nechce plýtvat drahocenným časem na diplomacii. Shromáždí vojsko a zaútočí na vesnici Na'viů. Zpočátku sice hravě vyhraje, ale když se proti němu spojí veškeré klany a i fauna Pandory, Quaritch nemá šanci. Ve finálním střetu se ještě utká s Jakem a Neytiri, ale svou čest si nezachrání.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Skvělý padouch, jen to oživování už je trochu nuda. Chtělo by to odejít se ctí

17.2.2023 | 17:27:06
tom99

Jako záporák byl dobrej. Občas i zavtípkoval…

webmaster, grafik
3.6.2017 | 18:58:36

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama